4.3.2018 Oaza modli się o cud / Sądy biskupie mają długą historię

Sylwester Strzałkowski

dodane 04.03.2018 09:30

Od miesiąca archidiecezja katowicka ma nowego oficjała sądu metropolitalnego - jest nim ks. dr hab. Piotr Ryguła - i nowego moderatora Ruchu Światło-Życie, którym jest od 3 miesięcy, ks. Waldemar Maciejewski. Obaj gościli dziś w "Tym żyje Kościół".

Ks. Piotr Ryguła opowiada o sądach biskupich, m.in.: o ich historii, o tym, że trafia do nich więcej niż kiedyś spraw małżeńskich i o tym, co oznacza separacja małżonków, którą sądy mogą orzekać w Kościele.

cz. 1

cz. 2

ks. Waldemar Maciejewski rozdaje fiszki ze Słowem Bożym na kiermaszu świątecznym w Katowicach   Henryk Przondziono /Foto Gość ks. Waldemar Maciejewski
ks. Waldemar Maciejewski rozdaje fiszki ze Słowem Bożym na kiermaszu świątecznym w Katowicach
Ks. Waldemar Maciejewski mówi o tym, że oprócz Dnia Wspólnoty, drugim nieformalnym świętem ruchu jest 27 lutego - rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Ksiądz Waldemar mówi o tym, że oazowicze modlą się o cud za wstawiennictwem ojca Franciszka. Opowiada też o swoich spotkaniach z animatorami z archidiecezji katowickiej, którzy studiują poza Górnym Śląskiem, ale nie chcą tracić kontaktu z Kościołem na Śląsku.

cz. 3

Rzadko kiedy audycja kończy się błogosławieństwem. A tak właśnie było tym razem... za sprawą księdza Waldemara.

cz. 4

 

Tagi: