W sobotę 27 maja 2023 r. bp Roman Pindel w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej udzielił święceń kapłańskich sześciu diakonom. Neoprezbiterzy: ks. Michał Juraszczyk, ks. Krzysztof Kawik, ks. Mateusz Kuryło, ks. Bartłomiej Pluta, ks. Adam Płonka i ks. Szymon Trzepaczka złożyli kapłańskie przyrzeczenia czci i posłuszeństwa, a następnie bp Pindel odmówił modlitwę święceń i nałożył dłonie na głowę każdego z nich, udzielając święceń prezbiteratu.
GOSC.PL DODANE 28.05.2023 AKTUALIZACJA 29.05.2023
RADIO eM DODANE 16.05.2026 AKTUALIZACJA 17.05.2026
PAP DODANE 18.05.2026
| ADRES: | KONTAKT: |
|
Radio eM |
redakcja@radioem.pl
|
Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś błąd
