107,6 FM

 • Antoni Kupiec
  03.10.2018 08:37
  Najłatwiej jest dawać rady innym niż samemu się do nich stosować. To wpajanie patriotyzmu w rodzinach niesie już dzisiaj owoce w dzieleniu obywateli na lepszych i gorszych, na zdrowych i chorych, na wierzących i nie wierzących itd. Może by biskupi zrobiliby porządek najpierw u siebie wyrzuciliby z kapłaństwa wszystkich którzy nadużywają swoją pozycję w stosunku do dzieci, którzy otwarcie opowiadają się za nienawiścią do inaczej myślących i także tych którzy katechizm zamienili na agitację polityczną. Bez tych zmian kościół stanie się tylko jeszcze jedną partią polityczną i będzie w wyborach konkurował z prawicą ale jego znaczenie będzie malało jeszcze szybciej niż na zachodzie.
  doceń 7
 • f&R
  03.10.2018 08:54
  Co ma czułość do prawdziwej męskości? Pomysły Wojtyły na ojcostwo, męskość i rodzinę, które tak bardzo propagują biskupi, wcale nie są rozwiązaniem współczesnych problemów. Przeciwnie, zawierają wiele fundamentalnych błędów teologicznych i antropologicznych. Biskupi mają obowiązek głosić nauczanie Kościoła, a nie jakieś prywatne teorie różnych osob, choćby kiedyś szalenie polarnych, jak Wojtyła.
  • Lu
   03.10.2018 12:51
   Teologia ciała jest znakomita. Trzeba tylko sobie zadać trud jej zgłębienia, bo łatwa nie jest. Dla mnie to jak wydobycie skarbu ukrytego w roli. Dramatem jest natomiast zamknięcie polskiego Kościoła, w tym środowisk duszpasterstwa rodzin na tę teologię. A ojcostwo z czułością ma wiele wspólnego, tylko w kulturze maczyzmu trudno to przyjąć.
   • ktw009
    03.10.2018 17:05
    Katechizm Kościoła Katolickiego wymienia 4 cnoty kardynalne: roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, męstwo. Czyżby Kościół mylił się przez dwa tysiące lat nie umieszczając na tej liście czułości? Również wśród darów Ducha Świętego nie ma daru czułości. Duch Święty też tkwi w błędzie? Tak więc oskarżenie o "kulturę maczyzmu" jest dość chybione. Co do teologii ciała, jest to jedynie autorska koncepcja Jana Pawła II, można powiedzieć nowinkarstwo teologiczne, takie jak teologia wyzwolenia czy theologie nouvelle, a nie oficjalne nauczanie Kościoła. Teologia ciała w Polsce nie doczekała się rzeczowej analizy, bo to nasze, janopawłowe, w innych krajach dyskusja na ten temat toczyła się otwarcie i nie na klęczkach. Między innymi podkreślano pewne sprzeczności teologii ciała z Magisterium Kościoła. U nas to tabu, a teologia ciała podnoszona jest do rangi dogmatu, choćby w kręgach Kościoła Domowego.Temat na długą dyskusję.
    doceń 2
    0
   • Lu
    03.10.2018 22:03
    Że czułości nie ma wśród cnót czy darów Ducha Świętego? Zwykłe czepialstwo. Bo jest na przykład łagodność, czułości bardzo bliska. Co do teologii ciała, ma ona świetną recepcję w USA. A nam się nie chce wnikać w jej genialne i spójne spostrzeżenia, wolimy kremówki.
    doceń 1
    0
   • ktw009
    04.10.2018 11:41
    Łagodność wśród darów Ducha Świętego??? Coś krucho u Ciebie z podstawami wiedzy katechizmowej. Po co katechizm, skoro kremówki takie smaczne.
    doceń 2
    0
   • Lu
    05.10.2018 15:56
    Zwykłego czepialstwa ciąg dalszy. Łagodność jest owocem Ducha Świętego, nie darem i co z tego? Jest przymiotem Boga i Bożego człowieka. Oj, coś mi się zdaje, że niektórzy to by się widzieli na Sądzie Ostatecznym w roli ławników.
    doceń 0
    0
 • PODAJ DALEJ
  03.10.2018 10:17
  Bardzo dobry list biskupów co już widać świetnie po lewackim skomleniu i wyciu. Najwyraźniej strzał w dziesiątkę.
  • Alexy Neudorf
   03.10.2018 14:34
   Prawicowcu jak cię bolą kolana albo biodra to na pewno idziesz do dentysty by cię uzdrowił, życzę Ci uzdrowienia. Trochę przeceniasz możliwości tych starszych panów skoro u siebie na podwórku mają bałagan.
   doceń 2
 • Jurek
  03.10.2018 10:51
  Czy biskupi myślą, że berz ich "światłych" rad na każdy temat - teraz ojcostwa?? - byśmy sobie nie poradzili????
  doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy