107,6 FM

 • Anonim (konto usunięte)
  28.10.2018 08:49
  Pomad połowa Polaków wierzy, że wojska amerykańskie będą bronić interesu Polski i że interes Polski i USA będzie zawszwsze zbieżny. Polska to kraj ludzi wierzących...
  • NICK
   28.10.2018 18:52
   Wojska amerykańskie będą bronić interesu USA. A tak się składa że w większości spraw, szczególnie w stosunku do Niemiec i USA nasze interesy są zbieżne. Więc pośrednio będą też bronić naszych interesów.
   doceń 8
  • NICK
   28.10.2018 18:54
   Utworzenie stałych baz USA w Polsce, jest bardzo nie na rękę Niemcom oraz Rosji, bo oba te kraje chciały by mieć Polskę w swojej strefie wpływów. A takowe bazy to uniemożliwiają. Więc widać już antyamerykańską kampanię propagandową z obu tych kierunków.
   • Anonim (konto usunięte)
    28.10.2018 21:24
    Problemem dla Ameryki bardziej niż Niemcy są Chiny. Wszyscy wiedzą, że musi dojść do radykalnej konfrontacji na Pacyfiku. USA nie może mieć Chin i Rosji jednocześnie przeciwko sobie. Więc bedzie musiała kupić sobie sojusz z Putinem, a ten świetnie o tym wie i już winduje cenę. Ukraina prawdopodobnie jest już sprzedana. Poldka wciąż jest monetą przetargową. Stąd obecność armii USA nad Wisłą😦
    doceń 1
    0
 • seitz
  28.10.2018 09:08
  A w internecie dalej trolling. Na forach internetowych 70% wpisow przeciwnych sojuszowi Polski z USA. Ankieta prawdę ci powie. Ponad 30 wojen z Rosją w historii. Taki niesympatyczny zaborczy ruski sąsiad. Naród widzi, naród pamięta kto przyjaciel, a kto wróg.
  doceń 10
  • Dremor
   28.10.2018 09:16
   Na forach internetowych bardzo aktywna jest rosyjska propaganda, więc nie ma co ich brać na serio. Z drugiej strony gdyby ankietowanym zadać pytanie bliższe prawdzie "czy jesteś za utworzeniem stałych baz amerykańskich, mimo istnienia umowy międzynarodowej zakazującej tworzenia stałych baz USA w krajach byłego Układu Warszawskiego, a zerwanie tej umowy może naruszyć ład międzynarodowy", to pewnie odpowiedzi byłyby inne.

   • JAWA25
    28.10.2018 12:53
    "mimo istnienia umowy międzynarodowej zakazującej tworzenia stałych baz USA w krajach byłego Układu Warszawskiego" a jest taka umowa?
    doceń 7
    0
   • NICK
    28.10.2018 18:50
    Jak często w swoich wypowiedziach tak i w tej kłamiesz. Po prostu kłamiesz. Jeśli jesteś katolikiem pora abyś poszedł do spowiedzi, choć nie sądzę abyś nim był. Jakaż to umowa i w którym puncie mówi o zakazie tworzenia stałych baz w krajach byłego UW? Podaj dokładny punkt umowy proszę. Nie krępuj się.
    doceń 5
    0
   • Gość
    29.10.2018 14:17
    "Akt Założycielski NATO-Rosja z 1997 roku nie zakazuje stałych baz NATO w Europie Wschodniej" (znalezione w sieci, linku nie można wkleić)
    doceń 4
    0
   • Dremor
    29.10.2018 15:59
    Ale zakazuje umieszczania stałych znaczących sił w krajach graniczących z Rosją. Między innymi dlatego "Szpica" NATO w Polsce musi mieć charakter rotacyjny, a nie stały.
    doceń 0
    0
 • Anonim (konto usunięte)
  28.10.2018 10:56
  Tu ruski agent. A szto zdiełajecie paliaki kak my ruskie dogadajemsja z amarykancami?
  doceń 2
 • art
  28.10.2018 18:28
  Co jest skutecznym antidotum na takich jak SEITZ?
  Prawda! Fakty! I trochę pomyślunku (z czym u młodych, wykształconych z wielkich miast jest najgorzej)
  Wyobraźcie sobie że FAKTY nie są nawet ukrywane. Każdy może do nich dojść. Dlaczego więc tacy jak SEITZ bezkarnie dezinformację sieją?
  Proszę:
  1. < Lista państw świata według wydatków na wojskowość >

  2. < Lista_państw_świata_według_współczynnika_dzietności >
  ( zainteresujcie się jeszcze ile Rosjan mieszka w …Rosji)
  I pomyślcie SAMODZIELNIE.
  • Seitz
   28.10.2018 22:58
   Przyjacielu znam Cię dobrze i często się z Tobą zgadzam. Wyraziłem opinię za pomocą skrótów myślowych więc miałeś prawo źle mnie zrozumieć. Powtórzę swoją myśl, a ty napisz czy mam rację czy nie. Odwiecznym wrogiem Polski jest Rosja bo ponad 30 razy w historii prowadziła przeciwko nam wojnę. USA nigdy nie walczyła przeciwko nam. Większość ludzi o tym wie bo z ankiety opisanej w artykule wynika, że większość chce mieć tutaj Fort Trump, ale na forach internetowych większość popiera Rosję. Bo aktywnie działają płatne ruskie trole.
   • art
    29.10.2018 11:23
    Czcigodny Panie Seitz!!!

    1, „ [Rosja]… ponad 30 razy w historii prowadziła przeciwko nam wojnę.:
    Coś mi się obiło o uszy że i my Polacy też się na nich wyprawialim. I Kreml zdobylim i zdaje się dwa lata okupowalim. A nasi lisowczycy tak hulali że do dzisiaj prosty lud rosyjski ze zgrozą to wspomina…Czyli szansę mielim…Tylko ta nasza głupota… bo władzę królewską Zygmunta Wazy (najlepszego naszego króla) balim się wzmocnić więc przxegralim. A że zmarnowane okazję się mszczą? To i rzeź Pragi mielim… Jak mam mieć żal o to, to tylko do ojców naszych że mając milion km kwadratowych potomków swych skazali na to na co skazali.
    2. „Odwiecznym wrogiem Polski jest Rosja”
    A odwiecznym wrogiem Pawlaka Kargul był…
    A ile razy na nas zasadzali się Niemce? Teraz dobrzy , co? Ale Rosjanie źli? I dlatego nasze jabłka gniją , rolnicy bankrutują bo i świń nie chcą brać i dlatego podskakujemy i amerykańską szabelką potrząsamy?
    3. „Przyjacielu znam Cię dobrze i często się z Tobą zgadzam”

    Jeżeli tak to dlaczego nie skomentowałeś faktu że awanturnicza Rosja, równie groźna jak do niedawna bin Laden i ten z Korei 22 milionowej… no, jak mu tam..mniejsza… Ta Rosja przed która drży cały świat na zbrojenia wydaje 15 RAZY MNIEJ niż pokojowe, nieba pragnące obywatelom przychylić NATO?
    I popraw mnie jeśli się mylę; To wojska złego Putina okrążają niewinne USA… W Kanadzie, Mexyku ba, w Belize nawet podobno są… To prawda?
    4.” Bo aktywnie działają płatne ruskie trole.”
    Nie tylko ruskie! I te opłacane przez niejakiego S. (czy też Sz. .jeżeli uwzględnić węgierską pisownię) też są ! I jest ich od groma! Same nasze kaprawe forum GN naszpikowane jest nimi jak dobra kasza skwarkami. I ci są problemem bo Rosja ze względu na słabość gospodarczą nie jest w stanie wyłożyć na to 18 miliardów a ten S.(czy też Sz). tak.
    doceń 0
    0
   • zapytanie
    29.10.2018 14:35
    "Zygmunt Waza najlepszym królem" od kiedy? Już na początku panowania potajemnie chciał oddać koronę Habsburgom, później oddał Prusy Hohenzollernom. A wzmocnienie jego władzy - to dopiero by było...
    doceń 4
    0
 • krut00
  29.10.2018 04:32
  Nie bardzo rozumiem jak inne wojsko, nie podlegające polskiej władzy będzie bronić polski. Tutaj nie chodzi o to czy to są Amerykanie czy Rosjanie czy też Chińczycy. Bolesna prawda jest taka że każdy broni własnych, a nie cudzych interesów. Zamiast zapraszać Amerykanów trzeba zbudować własną, nie agenturalną władzę i wojsko. Tego po okrągłym stole nie udało się jak dotąd zrobić. Po podpisaniu ustawy 447 JUST przez prezydenta Trumpa i wielu latach obrony USA przed Polakami (wizy) widać wyraźnie co Ameryka myśli o Polsce. Dla Rosji, a szczególnie Niemiec, zdobycie władzy na terenie Polski ma znacznie większą wartość i dlatego łatwiej powinno rozmawiać się z tymi prezydentami. Nie wiem czemu ma służyć zapraszanie USA do Polski - bo na pewno nie Polskim interesom.
  • zapytanie
   29.10.2018 14:04
   "będzie bronić polski" Co to za pisownia?
   • krut00
    29.10.2018 16:34
    Było w tym miejscu "polskich interesów", ale potem zbyt wiele powtórzeń zmusiło mnie do edycji ... W pośpiechu zapomniałem zmienić p małe na duże.
    doceń 0
    0
 • BOLO
  29.10.2018 08:54
  I oby jak najszybciej utworzyli. Ostudzi to zapędy Moskwy i Berlina.
  • Dremor
   29.10.2018 16:07
   Nie wiem, czy wiesz, ale Berlin jest dla USA ważniejszym sojusznikiem, niż jakaś Polska. Niemcy dysponują amerykańską bronią jądrową na zasadach udostępnienia, mają stałe bazy wojsk amerykańskich i 35 tysięcy ludzi z 60 tysięcy, jakie stacjonują w Europie.
   doceń 0
 • krut00
  29.10.2018 16:52
  @BOLO - historia państw czy miast bronionych przez obce wojska zwykle kończy się dla nich fatalnie. Fakt że np. USA otworzą tu jakąś stałą bazę nie oznacza wcale że w razie jakiejś zawieruchy nie zechcą jej szybciutko opuścić. Stwierdzą np. że przybyli tu w innym celu i zaprezentują neutralność - jak to robili na początku obu wojen światowych. Tymczasem Niemcy i Moskale "zlikwidują" kolejne 50% lub więcej Polaków.
  doceń 0
 • oczywiste
  29.10.2018 18:04
  Im więcej Jankesów w Polsce tym dalej Sowieci i tym bardziej trzęsą łydkami.
  • Dremor
   29.10.2018 21:11
   Wręcz przeciwnie. Sprowadzenie elementów tarczy rakietowej do Polski spowodowało, że Rosja przeniosła do Kaliningradu baterie rakiet krótkiego zasięgu. Dzięki temu Amerykanie są chronieni przed rosyjskimi rakietami międzykontynentalnymi, a Polska staje się celem. Do tego potrzebują Polski zarówno USA jak i Rosja, pełnimy rolę podwórka, gdzie mocarstwa będą mogły zrzucić bomby, byle samemu mieć spokój. Nikt za ns nie będzie umierać.
   doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy