107,6 FM

 • gr3
  04.11.2018 23:02
  Nieraz się słyszy o zatruciach tlenkiem węgla, a praktycznie nigdy nie podaje się konkretnych przyczyn, a jedynie jakieś ogólniki.
  Przypuszczam, że częstym powodem może być zbyt szczelne mieszkanie jako całość. Jeśli mamy szczelnie pozamykane wszystkie okna w mieszkaniu, to którędy ma wlecieć do niego powietrze? Piecyk, terma, czy kocioł - wszystkie mają odprowadzać spaliny do komina. Ale tyle ile one powietrza pobiorą, tyle W TYM SAMYM CZASIE musi do mieszkania się dostać. Jeśli się nie dostanie, spaliny będą uchodzić do pomieszczenia, a nie do komina. W mieszkaniu z piecem (dowolnego rodzaju) zawsze musi być jakiś stale otwarty wlot powietrza. Kominy wentylacyjne niekoniecznie muszą sprawdzić się w roli nawiewu, gdyż zimą, ze względu na różnice temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz, one grawitacyjnie ciągną powietrze do góry.
  W obecnym mieszkaniu mamy stale otwarty otwór wentylacyjny przez ścianę (bez komina) w spiżarce przy kuchni. W poprzednich mieszkaniach było stale uchylone okno w kuchni.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy