107,6 FM

 • mee...
  21.11.2018 16:18
  Moja mame wywieziono do niemca jako dziecko i zmieniono jej nawet nazwisko na niemieckie...ale moja mama wrocila do Polski i wyszala za maz za mojego tate z Warszawy...niemicki perfekt, ale i nie zapomniala polskiego jezyka, jak to sie dzis czesto zdaza wsrod niemieckich Polakow...ja, natomiast chyba nie musze mowic, ze dzieki temu mialem rodzine u niemca - mamy siostry tez wywiezione do Essen, ale nigdy nie skorzystalem z oferty, bo wolalem pojsc w slady mego dziadka i zamieszkac w Stanach...choc troche to trwalo.
  doceń 3
 • mee...
  21.11.2018 16:22
  Takie to nasze Polakow losy...w piachu badz na wygnaniu badz dzis przesladowani w Polsce...
  doceń 4
 • Z
  21.11.2018 17:55
  Czy dr Beata Kozaczyńska też tam jest?Śledzę jej publikacje o Dzieciach Zamojszczyzny.
  • Łodzianka
   21.11.2018 22:37
   Pani doktor jest jedną z prelegentek. Przybliża temat wywiezionych dzieci Zamojszczyzny. Dokładniejszy opis jest w artykule pod tytułem "Jeżeli jest piekło, tej nocy je widziałam". Rabunek dzieci na Zamojszczyźnie" w dziale "Raporty - Zrabowane dzieci" zamieszcza Interia, która jest jednym z patronów medialnych konferencji.
   doceń 2
 • podaj nick
  23.11.2018 20:54
  200 tys. wywiezionych dzieci z Zamojszczyzny, prawie 200 tys. cywilów zginęło w Powstaniu Warszawskiem, chyba podobna liczba w KL Warschau, zniknął Pałac Saski jak wiele innych budynków, ile przymusowych wysiedleń, nie mówiąc o innych miejscach jak Palmiry, Złotowszczyzna i co i nic, złamanego feniga nikt za to nie zapłacił, czy Polacy to inna kategoria prawna w prawie międzynarodowym, bo chyba na to wychodzi
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy