107,6 FM

 • Podaj nick
  01.01.2019 17:30
  Ten mały ZUS to kompletny pic na wodę - mówimy o przychodach rzędu 5000 zł miesięcznie. Żadna firma produkująca cokolwiek materialnego nie zmieści się w tym limicie - nawet jeśli będzie sprzedawać towar z głodową marżą, przychód na papierze będzie znacznie większy niż 5000 miesięcznie. A właściciel nadal może głodem przymierać. Co innego jednoosobowe firmy usługowe, doradcze, IT... tam, gdzie nie ma kosztów, łatwiej utrzymać limit 5000 zł miesięcznie. Tylko że te firmy najczęściej radzą sobie znacznie lepiej na rynku i nie potrzebują dodatkowych ułatwień.

  Jeśli jednak - jakimś cudem - firma załapuje się do tej ulgi, to prawdopodobnie nie była płatnikiem VAT-u. Czyli staje przed dylematem - albo nie być VAT-owcem, albo być i mieć mniejszy ZUS.

  Brak ulgi przy karcie podatkowej, wybieranej często przez najmniejszych przedsiębiorców, to już tylko wisienka na torcie.

  I tak powstał nam kolejny bubel prawny pod publiczkę, na statystyczne większe miasto skorzysta z tej ulgi pewnie z 15 osób. Łatwiej z procy wieloryba w Tatrach upolować, niż dopasować się do tych wymogów.
  doceń 0
 • bolo
  01.01.2019 21:06
  Jeszcze reforma nie wystartowała a jazgot jakby się coś zawaliło poczekamy zobaczymy mali mogą jedynie zyskać bo stracić nie stracą więc po co to wielkie halo
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy