107,6 FM

 • Kuba
  14.02.2019 11:07
  Mam nadzieję, że Kuria zareaguje i ukróci zachowania ks. Babiarza i ks. Stryczka i również zareaguje na publikowanie artykułów w GN zawierających nieprawdziwe informacje. Chodzi mi o artykuł, który wybiela ks Stryczka z zarzutów o mobbing.
  PIP nie oczyściła ks Stryczka z zarzutów. Badała aktualną sytuację w WIOSNIE, kiedy nie było w niej już ani księdza ani ofiar jego działań. Stiwerdziła, że w tym moemncie, kiedy bada nie dochodzi do nadużyć. W żaden sposób nie badała tego, co działo się za rządów ks Stryczka.
  Każdy może potwierdzić te informacje dzwoniąc do PIP.

  Gość Niedzielny - czy przeprosicie za wprowadzanie w błąd i szerzenie nieprawdy?
  doceń 42
  • ptyś
   14.02.2019 11:43
   Proszę nie przykrywać skandalicznej hucpy, którą niszczycie "Wiosnę" jakimiś zarzutami rzekomej nierzetelności. Jesśli artykuł jest nierzetelny, to proszę zażądać formalnie sprostowania, a gosc.pl będzie MUSIAŁ je opublikować. Należy w ciągu 21 dni wskazać nieprawdziwe sformułowania w tekście i zażądać opublikowania sprostowania.
   • KUBA
    14.02.2019 12:12
    wskazałem nierzetelność, proszę czytać ze zrozumieniem. I PTYŚ masz rację, dziękuję za informacje - skontaktuje się z GN w tej sprawie.
    doceń 15
    0
 • GN tubą propagandową?
  14.02.2019 11:10
  Czy Gość Niedzielny stał się już oficjalną tubą propagandową ks. Stryczka? Czy jeszcze czegoś potrzebujemy, żeby ten fakt ukonstytuować?
  doceń 34
 • jurek
  14.02.2019 11:19
  Tak wygląda w praktyce walka o wpływ i ............. Kiedy wreszcie hierarchia KK zaufa swoim wiernym i otworzy się na ich współudział w różnych przedsięwzięciach. Czy na prawdę księża uważają, że świeccy to mogą jedynie raz na tydzień umyc podłogi w kościele parafialnym?
  doceń 26
 • Ptyś
  14.02.2019 11:39
  No tak, wychodzą na jaw bolszewickie metody działania p. Sadzik i jej stronników. Samozwańczy pseudo-zarząd "przyjmuje" nowych członków-"słupów" i dokonuje pseudo-zmian w zarządzie. Lewactwo działa po bolszewicku i jeszcze domaga się y uznawano ich za wiernych kościoła. O waszej wierze wszystko mówi zorganizowanie występu zabójczyni jej trzeciego dziecka.
  • szandor
   14.02.2019 13:46
   Polska język, trudna język. Przybysz zabiła dziecko Sadzik?
   doceń 14
 • krokodyl
  14.02.2019 11:41
  Podejrzane te konentarze, jeszcze nie ma wyroku a już ks.Stryczek jest "wszystkiemu" winny ? a reszta aniolki, mnie to nie pasi.
  doceń 7
 • Pracownik
  14.02.2019 11:41
  Księże opamietaj się...a nawet współczuliśmy że też zostałeś w tym wszystkim oszukany i zmanipulowany przez ks. stryczka ale jednak idziecie ramię w ramię...nie ma sensu księże i tak nikt z księdzem nie będzie chciał pracować nikt nie ma za grosz zaufania do księdza. Po co puszczać takie fake newsy kiedy wszystko zadziało się prawidłowo...no tak żeby to zniszczyć bo skoro nie może być ks. stryczka to nie może być nikogo innego, nawet społeczeństwa...mam nadzieję nie spotkać już nigdy ani jednego ani drugiego księdza...co więcej sprawiacie że ludzie odwracają się od Kościoła - jestem jedną z tych osób..
  doceń 30
 • Kuba
  14.02.2019 11:41
  Przypomnę jeszcze, że aż 125 pracowników na 150 podpisało się pod petycją o odwołanie ks. Babiarza. 125 świadectw...
  doceń 32
  • Prawnik
   14.02.2019 12:23
   Skąd Pan ma dostęp do tego listu?
   doceń 7
  • Prawnik
   14.02.2019 12:35
   Nie wydajmy wyroków na ks. Jacka Stryczka. Jako, że na czele prokuratury stoi obecnie prokurator Robert Hernand uważam, że należy poczekać aż prokuratura wyjaśni sprawę a sąd wyda wyrok. Podkreślmy, że piszę ponad podziałami, jednoczę i buduję zamiast burzyć. Prokurator Robert jest zaufanym człowiekiem który prowadził już wiele ważnych postępowań którymi zasłużył się zarówno opozycji jak i koalicji. Przy jego zaangażowaniu wyrok będzie prawy i niepodważalny przez żadną opcję mogącą dostać się do władzy. A żaden polityk ani autorytet nie ucierpi. Bo prawda dla pana Roberta który sam jest autorytetem powszechnym jest chlebem powszednim. Do więzienia trafią winni a niewinni pozostaną na wolności. Rozpisałem się, ale podkopywanie autorytetów nie jest w naszym wspólnym interesie. Myślę, że wszyscy to rozumieją.
   doceń 6
 • Kargul
  14.02.2019 13:49
  „Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”
  doceń 7
 • jaga
  14.02.2019 14:03
  Brawo... Szlachetna paczka - zarżnięta. Kłóćcie się dalej o stołki, a na pewno zyskacie na" wiarygodności". Od dziś nie interesuje mnie wasza "szlachetność"
  doceń 13
 • CSOG
  14.02.2019 14:41
  Uroczystości pogrzebowych 'Wiosny" ciąg dalszy? :) :) W tym kraju nawet Liga Mistrzów nie budzi tylu emocji i nie przyciąga takiej uwagi, co spektakl publicznego wrestlingu o stołki. Gawiedź wrzeszczy, złości się i cieszy. Co rusz któraś z drużyn podrywa wiwaty. A 'Wiosna"? To już nie szklany domek - to budowla z waty. To smutne przedwcześnie zmarłej wiosny zwiędłe, obumarłe kwiaty. Ksiądz jeden nad grobem, drugi z grobu straszy. Wiosna zawsze była nasza. I nawet tą w grobie, trzeba zwrócić "naszym".
  :)
  doceń 1
 • Jakub
  14.02.2019 15:11
  W ten sposób Kościół się kompromituje. Dlaczego biskupi pozwalają na takie rzeczy?
  doceń 16
  • Anty trol
   14.02.2019 15:32
   ..dlaczego niby sie kompromituje … tu sie skompromitowali tylko falszywi ludzie na tym miejscu .. bez Boga ani do proga ... a dla Boga pracuje sie po cichu ... albo odchodzi .. bo ksieza dadza sobie rady i sami ... jak kosciol falszywi pomagierowie ...komu sa potrzebni .W naszej parafi dziala paczka , bez szemrania i struktur ... Boza paczka ... bez jadu ... To wy kompromitujecie kosciol ... do ktorego nalezycie, mniemam nie przypadkiem ??? Szczesc Boze
   • Katolik k
    14.02.2019 16:01
    z boku to nieprzyjemnie wyglada.Tak jakby o kase albo slawe sie klocili.Troche jak z Owsiakiem to wyglada i Kosciol wylacznie moze na tym stracic a nie zyskac.Biskup powinien natychmiast zdecydowac.
    doceń 4
    0
 • paulus
  14.02.2019 15:22
  ...paczki z jadem .. nawet (niby) szlachetnej...juz nikt nie przyjmnie...ale pobawic to sie kazdy moze … za swoje..Szczesc Boze
  doceń 3
 • Nakamichi
  14.02.2019 15:54
  Wiosna Biedronia aż piszczy z zachwytu na niespodziewany prezencik
  doceń 3
 • Tomaszszcz
  14.02.2019 17:22
  Joanna Sadzik ma lewicowe poglądy. Fundacja Pro – prawo do życia zauważa na swojej stronie internetowej, że nowa prezes „Szlachetnej Paczki” Joanna Sadzik ma „bardzo lewicowe poglądy”. Wolontariusze fundacji zbadali sprawę w związku z oburzeniem opinii publicznej na zaproszenie do współpracy aborcjonistki Natalii Przybysz.  Na gali XVIII edycji „Szlachetnej Paczki” pojawiła się piosenkarka Natalia Przybysz, która dwa lata temu „pochwaliła się” na łamach „Wysokich Obcasów”, że dokonała aborcji. Przybysz nie żałowała jednak swojego czynu. Przeciwnie, prezentowała aborcję jako coś, o zgrozo, dobrego! Oburzenie obecnością piosenkarki-aborcjonistki na gali „Szlachetnej Paczki” wyrazili obrońcy życia oraz katolicka opinia publiczna. Internauci stworzyli również petycję do kierownictwa Stowarzyszenia WIOSNA z prośbą o zakończenie współpracy z Przybysz.  Ostatecznie piosenkarka wzięła udział w gali, a rzecznik „Szlachetnej Paczki” tłumaczyła, że inicjatywa od lat „działa ponad podziałami”. „Ci, którzy wystąpią na gali, chcą wspólnie cieszyć się z tego, że w tym roku udało się poprawić los tysiącom rodzin. Myślę, że tego dnia to jest najważniejsze” – tłumaczyła rzecznik Paula Wolecka. Teraz wolontariusze Fundacji Pro – prawo do życia dotarli do informacji, które wskazują, że szefowa „Szlachetnej Paczki” ma bardzo lewicowe poglądy. Miałoby to tłumaczyć fakt, że w gali wzięła udział aborcjonistka.  „Wszystko jednak staje się jasne, gdy zobaczymy, kim jest Joanna Sadzik, która po aferze mobbingowej stała się prezesem Szlachetnej Paczki. Jak się okazuje, ma ona bardzo lewicowe poglądy, chętnie komentuje na profilach LGBT oraz Komitetu Obrony Demokracji. Łatwo znaleźć można również… jej proaborcyjne wypowiedzi! Szczególnie z czasów tak zwanego czarnego protestu” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie www.stopaborcji.pl.  „Pod jedną z grafik broniących prawa do życia poparła polubieniem kobietę broniącą prawa do zabijania, po czym zarzuciła błąd logiczny mężczyźnie, który poprawnie odparł argument aborcjonistki. Również, pod wpisem jednej z blogerek pyta się, dlaczego Kościół wzywa do wpisania w prawo polskie prawa do życia dla każdego człowieka. Podobnych komentarzy jest więcej” – zauważa Fundacja Pro – prawo do życia.  Obrońcy życia zwracają również uwagę na to, że dotychczas „Szlachetna Paczka” była kojarzona z katolickimi wartościami i korzeniami. Świadczy o tym m.in. punkt 18 statutu stowarzyszenia Wiosna zajmującego się inicjatywą „Szlachetna Paczka”, jakim jest: „działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka”. „Czyżby wraz z odejściem księdza miały nadejść w Szlachetnej Paczce poważne zmiany?” – pytają obrońcy życia na swojej stronie www.stopaborcji.pl.
  doceń 12
  • CSOG
   14.02.2019 18:16
   "Joanna Sadzik ma lewicowe poglądy. " Od dziś? Od wczoraj? Od zezwolenia na występ Natalii Przybysz? Czy może zawsze miała? Czy sprawujący nadzór nad stowarzyszeniem ksiądz nie znał poglądów swoich najbliższych decyzyjnych współpracowników?
   " Łatwo znaleźć można również… jej proaborcyjne wypowiedzi! " Jestem zmuszony domniemywać, że w czasie współpracy z księdzem przed takimi wypowiedziami się powstrzymywała, ukrywała swoje prawdziwe poglądy.
   Ja naprawdę nie wiem co tam się dzieje teraz co działo się wcześniej. Teraz widzę tylko, że ta "paczka" nie taka szlachetna jak hasło głosi. Wszyscy to widzą. I zapewne nie jestem jedynym zdziwionym. Z czym kojarzyła się "paczka"? Z czym kojarzy się teraz. Z czym będzie kojarzona w przyszłości? Z niespodziankami! Paczka zawsze kojarzy się z niespodziankami.
   doceń 5
 • Przemek
  14.02.2019 18:15
  Ta sprawa to jedno wielkie bagno. Ale najgorsze jest to, że księża zamiast zajmować się głoszeniem Ewangelii, taplają się w tym samym błocie, co inni uczestnicy tego żenującego przedstawienia. A ksiądz abp. Marek kolejny raz nie reaguje, a potem się dziwi wraz z tzw. dostojnikami kościoła, że młodych ludzi nie ma w kościele, skoro widzą, czym zajmują się kapłani. Żenada, spójrzcie na świętych kapłanów, co dla nich było najważniejsze i że Bóg stał w centrum ich życia, a nie jak dla księdza Babiarza stołek prezesa. św. Paweł pisze: Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus...
  doceń 16
 • monika
  14.02.2019 19:50
  Już raz pisałam że przedstawiciele kościoła chcą zagarnąć to co społeczne inicjatywy utworzyły.
  doceń 8
 • Faustynka
  14.02.2019 20:00
  Chyba każdy logicznie myślący człowiek widzi, że od momentu rewelacji (co było tam prawdą, osądzi sąd) onetu, następowało wrogie przejęcie katolickiego stowarzyszenia, które budowane było latami, te lewicowe metody znane są na zachodzie europy, a w Polsce, jedynie wykorzystywane do tych samych celów, dziwi mnie to, jak szybko zostało zasiane ziarno niezgody, skoro pracownicy nie połapali się co jest grane. W Polsce potrzeba dużo pracy od podstaw, bo wielu letnich katolików nie wytrzymuje walki z metodami organizacji lewicowych, które na zachodzie przyniosły bardzo zadowalające efekty w wypieraniu kościoła z życia publicznego i przejmowania po kolei to co miało jego 'twarz', są lepsi niż komuniści, za chwilę nawet nie będzie zakrystii, dobrym tego przykładem jest Holandia, w parlamencie nie ma nawet jednej osoby, która byłaby katolikiem.
  doceń 10
  • Sprzątaczka
   20.02.2019 15:25
   Wiosna to ŚWIECKIE STOWARZYSZENIE, Geniuszu. Przeczytaj statut, sam xJS mówił o tym wyraźnie. To, że ksiądz był prezesem nie znaczy, że było ono katolickie.
   doceń 0
 • adwokat
  14.02.2019 22:40
  Pełnomocnik ks. Babiarza ma rację - wycofanie rezygnacji jest skuteczne tylko wtedy, jeśli doszło do adresatów równocześnie z rezygnacją (art. 61 kc). To będzie oczywista oczywistość dla sądu i w przeciwieństwie do wielu innych prawnych sporów na naszej scenie krajowej, nie budzi wątpliwości. Jeśli więc te osoby zdecydowały o odwołaniu ks. Babiarza i powołaniu Pani Sadzik, to te decyzje są nieważne.
  doceń 3
 • Cyraniusz
  14.02.2019 22:49
  Należy zadać sobie pytanie skąd takie towarzystwo w tej fundacji? Odpowiedź kryje się w samym x. Stryczku. W zeszłym roku brałem udział w ekstremalnej Drodze Krzyżowej organizowanej przez środowisko x. Stryczka. Rozważania dostarczone przez organizatora dają odpowiedź skąd te problemy. Takiego nagromadzenia kołczingowego korpo bełkotu podlanego pseudochrzecijańskim sosem nigdy jeszcze nie czytałem, na 12 rozważań zgodziłem się może z 2, reszta to apologia egocentrycznej samorealizacji i szpan kompetencjami. Jeżeli taki klimat i taka jazda w wiośnie panuje to nie dziwota że x. Stryczek zatrudnił ludzi z doświadczeniem w marketingu ale bez Boga w sercach. Zgniła inicjatywa nie może wydać dobrych owoców, pomoc która zabija duszę to wielkie niebezpieczeństwo, pamiętajmy że zło sprzedaje się zawsze w opakowaniu dobra.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy