107,6 FM

 • Gość
  04.04.2019 08:39
  Nakarmić tych ludzi możnaby było żywnością, która jest marnowana. Również wyśrubowane do granic absurdu normy (m. in. słynna krzywizna banana) są przyczyną tego, że pełnowartościowa żywność "musi" być utylizowana i za co trzeba płacić.
  doceń 0
 • albert
  04.04.2019 09:36
  ... a około 100 tysięcy dziennie umiera z głodu i nikt ich nie żałuje, nie pali im świeczek, choć są to głównie dzieci. To są wszystko ofiary odrzucania Boga przez ludzi. Głównym wyrazem czci Boga jest przestrzeganie Jego Prawa, czyli Dekalogu. Kościół też przykłada rękę do tej zbrodni, bo nie głosi co znaczy Dekalog w praktyce. Obecnie Dekalog w Kościele, choć powinienem napisać, w tym co obecnie nazywane jest Kościołem, jest tylko takim zbiorem sloganów.
  doceń 2
 • Nutka
  04.04.2019 10:12
  To jest oczywiście straszne i smutne, że tak wielu ludzi na świecie cierpi głód. Ale problemem jest, niestety, również ignorancja Zachodu, a często też świadome ignorowanie rzeczywistych przyczyn głodu. Podczas gdy klęski żywiołowe, takie jak susza, też pozbawiają ludzi dostępu do żywności, gdzie indziej pojawia się problem natury etycznej. Nie bez znaczenia w artykule wspomniano o konfliktach zbrojnych jako przyczynie głodu. Szkoda, że tak mało mówi się o tym, jaka pomiędzy jednym i drugim zachodzi korelacja. Podczas gdy organizacje humanitarne dostarczają żywność do miejsc ogarniętych konfliktem, część tej żywności często trafia w ręce stron walczących. Wojsko (albo rząd reżimu) pozwala działać organizacjom humanitarnym na danym terenie, ale część towarów dostarczanych przez NGO często nie trafia do ludzi faktycznie poszkodowanych, ale do wojska. Oni zwykle sprzedają żywność i z tego kupują broń. W ten sposób koło się zamyka. Często to właśnie niewłaściwa pomoc z Zachodu jest przyczyną dalszych eskalacji konfliktów, bo gdyby wojsko nie miało za co kupować broni, nie miałoby środków do walki z rządem, a środki ma ze sprzedaży towarów dostarczonych przez NGO. Te z kolei wymawiają się neutralnością, uważając, że pomagać należy bez względu na okoliczności. Tylko co to za neutralność, skoro działania NGO są uzależnione od wojska? Pytanie, jak pomagać mądrze.
  doceń 0
 • halinkaa
  04.04.2019 20:52
  przyczyny są nie zawsze tradycyjne, Etiopia była nie tak dawno samowystarczalna żywnościowo, była eksporterem np. kawy, potem zawitał do nich komunizm w wersji sowieckiej kilkadziesiąt lat późnej niż w Europie, ale tak samo przeprowadzany z likwidacją indywidualnych gospodarstw rolnych, kołchozami, masowymi przesiedleniami ludności, biurokracją kontrolą i reglamentacją wszystkiego, że po wprowadzeniu tych "przemian" nastał głód kawy nie mają nawet u siebie co dopiero na eksport, poza tym tyle lat ewangelizacji, a jakoś mało kto tam dorósł do pomocy Afrykanów Afrykanom, nauczyli się czekać na pomoc z Europy albo nigdy tej funkcji pomocy po sąsiedzku nie znali
  doceń 0
 • Anna
  05.04.2019 02:20
  Światowy Program Żywieniowy ma angielski skrót WFP (World Food Program). Skąd to wasze PAM ?
  doceń 0
 • Cristobal Polon
  10.04.2019 16:50
  Kochani Katolicy! Każdy z nas powołany jest do miłości bliźniego! "Głodnych nakarmić" to pierwszy z uczynków miłosierdzia. Trwamy w Wielkim Poście , zatem jest zachęta do praktyk , a wśród nich jałmużna połączona z postem. Wystarczy chociaż jeden dzień przeżyć o chlebie i wodzie , a to co zaoszczędzimy przekazać jako jałmużnę misjonarzom karmiącym głodujących. Proste? Wystarczy nieco ograniczyć swój komfort konsumpcyjny ... nie mdlejąc przy tym i nie umniejszając naszych portfeli . Pamiętajmy ,że Boże Pomysły na życie nasze są najlepsze. nasza parafia w tym roku wprowadziła to dzieło i do Niedzieli Miłosierdzia czekamy na wymierny efekt finansowy , który przekażemy na dożywiani dzieci w Rwandzie i Kongo. ... Nie lękajmy się ...zacznijmy od zaraz. Lekko licząc , ofiarowana równowartość naszych codziennych trzech czy więcej posiłków uratuje nawet 10 niewinnych cierpiących głód osób.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy