107,6 FM

 • Gabriela
  04.07.2019 07:46
  Obyśmy tylko (na siłę!) nie „przyprowadzali” bliźnich do „wiary” przekrojonej na miarę takiej czy innej własnej wspólnoty. Bo wiara to zdolna przenosić góry moc, a nie „siła”, której jakże blisko do przemocy i gwałtu. I to ze strony tych, którzy sami uważają się za „dobrych”...
  • Pit&K
   11.07.2019 11:44
   W naszych rozważaniach odnosimy się do chrześcijaństwa, lecz jest mnogość wiar starych i może wspaniałych. Czasy teraźniejsze stawiają przed nami nowe zadanie, aby żyć a zgodzie z całą ludzkością, która uciekając przed piekłem "puka do naszych drzwi" po jałmużnę życia dla nich. Nowe zadanie jest trudne i staje się niemal kardynalnym dla przetrwania cywilizacji narodów w drodze do Bogów kochanych i wielbionych, lub może okazać się również, że za różnymi wymalowanymi w naszej wyobraźni postaciami stoi JEDEN PAN BÓG.!?! W postępowaniu Naszego już Św. Jana Pawła II, należy dopatrywać się dążenia do dialogu wszystkich religii i chęci porozumienia z wiarą wyższej przydatności dla planów Boga dla Ziemi. Trzeba podjąć próby niesieni pokoju, wzmacniającego oddziaływanie Boga na nasze dalsze istnienie, a wiele nie trzeba, by zapisane SŁOWA w Piśmie świętym, nie zatoczyły kręgu i nie wyłączyły czasu!
   doceń 0
 • Pit&K
  05.07.2019 07:37
  Miła Pani Gabrielo, jestem mało obstukany i Piśmie świętym, lecz wiem, że nie zostało napisane przez bajkopisarzy, lecz przez ludzi oświeconych Duchem Świętym. My z jego lektury nic nigdy nie zrozumiemy, jeżeli patrząc na litery tylko oczyma nie spojrzymy duszą pełną miłości do BOGA...bo może wtedy odkryjemy ich cały zawarty między słowami. Z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ PANI TAKIEJ LEKTURY I REZUREKCJI KU ŻYCIU. !!!
  doceń 0
 • Pit&K
  05.07.2019 08:11
  Dodam, może jedno co mnie nurtuje 'WIELCY RZĄDCY ŚWIATA TEGO, KTÓRYM SIĘ WYDAJE, ŻE JAKO NIEOMYLNI WALCZĄ DLA DOBRA PODDANYCH I PANA BOGA POTRZEBUJĄ (NIE BEZ RACJI), BY SIĘ TYLKO UMOCNIĆ >> ALE TEŻ BŁĄDZĄ JEŻELI I GDY ICH WIARA JEST CHWIEJNA "MOŻE JESZCZE NIE WIEDZĄ, ŻE NIE DA SIĘ NIESKOŃCZONEJ MIŁOŚCI ZAMKNĄĆ W 'KOSZARACH' I WYTACZAĆ TYLKO DO WALKI". Nam WSZYSTKIM życzę porzucenia myślenia ciałem tylko o chlebie dnia jutrzejszego, lecz mądrego poszukiwania ratunku DUSZ teraz i na ZAWSZE !!! TEŻ (jak TAM napisane "MĄDRYMI BĄDŹCIE") WIEDZIEĆ NALEŻY NALEŻY, ŻE GŁUPOTA JEST GRZECHEM !
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter