107,6 FM

 • Ania
  26.05.2015 12:54
  Cudownie mieć taką dużą rodzinę! Jednak jak mówi p. Dorota - różne są powołania i nie każde małżeństwo Pan Bóg obdarza aż taką gromadką. A niektórym w ogóle nie daje dzieci, żeby w inny sposób głosili Królestwo Boże. Chciałam na początku napisać, że zazdroszczę im ogromnie, ale przecież mi Pan Bóg dał mnóstwo innych darów i powinnam się cieszyć z tych, które otrzymałam, a nie zazdrościć tych, których nie mam.
  doceń 13
 • K.U.
  26.05.2015 13:11
  No właśnie ! Różne są dary i łaski, różne też powołania! A tak trudno to ludziom pojąć. Każdy ma swoją drogę i misję do spełnienia. I właśnie na tym piękno i bogactwo różnorodności polega! Ten kto osądza rodzine wielodzietne, albo osoby bezdzietne, czy "małodzietne" temu brak po prostu otwartości i wyobraźni. Nad tym musimy pracować każdego dnia! Szczęść Boże!
  doceń 20
 • Asia
  26.05.2015 21:58
  Pozdrawiam kochaną Dorotę z rodziną! Niech Pan Bóg Wam błogosławi :).
  doceń 9
 • Gość
  26.05.2017 08:37
  Pisząc o dużych rodzinach nie można zapominać o tych małżeństwach, którym nie dane jest to szczęście w ogóle lub mają dzieci mniej, albo też wychowują jedno. Jako rodzic jedynaka często niestety spotykam się z ze zdziwionym spojrzeniem np., w trakcie rekolekcji i czasem nawet zadawanym pytaniem: dlaczego tylko jedno? Takie pytanie po prostu boli. Myślę, że tak samo, jak niechętne uwagi czy opinie wobec wielodzietności.
  doceń 13
 • Gość
  26.05.2017 11:16
  zazdroszczę takiej żony :(
  doceń 0
 • Ula
  27.05.2017 00:47
  Wspaniała rodzina i mam zaszczyt ją znać. Duma rodziców jest bezsporna, młodzieńcy i córka - wspaniali. Wiem też, ile trudów i ciężkiej pracy stoi za tym, żeby całą rodzinę utrzymać, dzieci wychować. Jasiu i Doroto - jesteście wspaniali i prawdziwi. Ula
  doceń 7
 • Anna Panna
  27.05.2017 01:22
  Proszę o szczegółowe informacje, jak z jednej pensji wybudowaliście Państwo dom? Bo może uzyskawszy rady ekspertów i ja ze swoich skromnych środków wybuduję? Nie interesują mnie następujące odpowiedzi: 1) Pan Bóg nam wybudował 2) Pieniądze zawsze się znajdowały - NIE WIADOMO SKĄD.
  • Gość
   30.05.2017 00:53
   Miałam okazję ich poznać, Janek prowadzi działalność gospodarczą, ale należy też pamiętać, jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno trudzą się ci, którzy go wznoszą.
   doceń 5
  • gama
   30.05.2017 10:31
   Naprawdę chcesz wybudować dom, czy tylko szukasz dziury w całym? Jeśli chcesz - to po prostu trzeba zacząć, inaczej się nie da. Pójść do banków (wielu banków) z pytaniem o kredyt. Zrezygnować z używek (policz ile wydajesz przez rok na papierosy, piwo, alkohol, telewizję). Mała podpowiedź - budowa domu pod miastem kosztuje tyle co dwupokojowe mieszkanie w mieście. Jeśli chcesz, dużo rzeczy można zrobić samemu - w internecie można zobaczyć jak kładzie się płytki, karton - gips, ociepla dom. Budowa oczywiście nie potrwa wtedy pół roku tylko parę lat - zamieszkać pewnie da się wcześniej.
   i tak, z jednej pensji (jeszcze bez 500+) da się wybudować dom.
   PS: Tak - wymaga to zawierzenie i zaufania Panu Bogu - to jest szalone - jak krok św. Piotra z łodzi do wody. W pewnym momencie zobaczysz, że to Bóg buduje, a nie Ty.
   PS2: Jak nie zaczniesz, to domu na pewno nie będzie.
   doceń 6
 • Gość
  27.05.2017 18:44
  Nie jestem z artykułu, ale wybudować dom można z jednej pensji, również przy wydatkach na dużą rodzinę:). U nas jest to kwestia oszczędzania- dużego oraz złotej rączki mojego męża, który wszystko robi sam, a wiele rzeczy jest kupowanych na promocjach duużo wcześniej. Np. okna kupiliśmy prawie za darmo używane( bo ktoś wymieniał na inny kolor). Pozdrawiam
  • Gość
   29.05.2017 00:22
   nie rozśmieszaj mnie. chyba że "wybudowaliście" lepiankę. Z jednej pensji nie da się wyżyć w kilka osób a co dopiero dom budować z oszczędności. Chyba że ta wasza jedna pensja mega jest....
   • gama
    30.05.2017 10:14
    Przykry jest wasz komentarz (Gość, Anna Panna), gdyż w podtekście kryje się podejrzenie o nieuczciwość, złodziejstwo, naciąganie itp. Ja jestem kolejnym przykładem, że mając jedną pensję oraz piątkę dzieci można wybudować dom - stało się to przez Pana: cudem jest w oczach naszych (por Ps 118). Jeśli nie wierzycie - nie zrozumiecie.
    doceń 4
    0
 • Gość
  30.05.2017 12:53
  120 tys (oszczednosci 2 pensji) wystarczylo nam na 120m2. Nie daliśmy sie naciagnac na superasne okna, kolektory i tego typu. Duzo pracy wlasnej (miedzy praca, studiami i dzieckiem) , dom prostokat bez balkonow lukarn i tego typu. Pózniej robilismy jeszcze tynk zew, kostka. Da sie, ale zalezy od indywidulanych warunkow.
  doceń 6

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy