107,6 FM

 • Stefan1
  20.12.2017 18:45
  Lepiej niech kupują sok a nie firmę, na soku więcej zarobimy niż na sprzedaży firmy produkującej ten sok.
  Sprzedać taką firmę to jakby sprzedać kurę w cenie jajek które ona zniesie w ciągu roku, a co po roku? ani kury ani jajek ani rzecz jasna soku, a nie, sok będzie - Chiński.
  (To była taka moja zaściankowa, wybitnie antyliberalna i niezgodna z unijnymi normami myśl)
  Polska firma, ma być Polska i basta!
  Chcę pić Polski sok nie Chiński bo oni robią z ryżu :)
  doceń 5
 • cddf
  20.12.2017 19:01
  zawsze kupuje polskie produkty bo rodacy mają pracę i mają dzieciom za co kupić jedzenie czy zabawki.
  • efgh
   20.12.2017 21:43
   To gratuluję, że jeździsz polskim samochodem, klikasz z polskiego komputera czy polskiego smartfona. Ciekawi mnie jak klasyfikujesz produkty polskie od niepolskich. Nie zawsze to takie proste jak zakup polskiej wódki w rodzinnym sklepiku pana Sebastiana. Czy odkurzacz Zelmera produkowany w Chinach jest polski? Czy fiat 500 włoskiego koncernu montowany w Polsce jest polski? Robiąc zakupy w Tesco czy Auchanie dajesz zarobić rzeszy polskich ekspedientek, ale zysk idzie za granicę, a sporo produktów - nawet ziemniaki - są z Niemiec, więc nie dajesz zarobić polskim farmerom. Kupując polskie jabłka zawsze zastanawiam się dlaczego kosztują więcej niż banany, które przypłynęły z innej półkuli.
   • sp
    21.12.2017 07:57
    Polski, nowoczesny samochód? Arrinera Hussarya GT.
    doceń 0
    0
 • gosc
  20.12.2017 19:16
  Protestuję przeciw prochińskiemu zwrotowi Morawieckiego i Dudy, to kontynuacja kierunku PO. Szkoda Polski.
  • Stefan1
   20.12.2017 20:02
   Możemy z nimi handlować ale musimy uważać aby nie przehandlować, Chiny to gigantyczny rynek możemy im sprzedać wiele produktów i trochę od nich kupić, ale nigdy nie sprzedajmy zakładów, żadnych.
   • efgh
    20.12.2017 21:51
    Co im możemy sprzedać? Chyba kogutki z drewna, bo Chińczycy mają wybitne technologie, o jakich się w Europie nie śni. Zawsze mnie śmieszy zachwyt nad Pendolino, bo pociąg z Pekinu do Szanghaju pruje ponad 300 km/h nadziemnym torem, gładko, cichutko, super wygodne fotele i nikt nie ekscytuje się tym. Natomiast weź 20 urządzeń elektrycznych w swoim domu - od tostera po suszarkę do włosów - i znajdź produkt niechiński.
    doceń 3
    0
 • gosc
  21.12.2017 16:37
  Nie rozumiem skąd ten zachwyt Chinami i szalony pomysł jedwabnego szlaku? Przecież to oczywiste że za komunistycznymi, łamiącymi prawa człowieka, prześladującymi chrześcijan Chinami Ludowymi stoi także ich sojusznik Rosja. Powinniśmy robić interesy nie z każdym, ale z solidnymi, sprawdzonymi krajami przede wszystkim z USA, Japonią
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy