107,6 FM

 • velario
  06.09.2018 18:39
  Ja widzę inny problem. KRS zarekomendowała do Izby Dyscyplinarnej SN panią radcę prawnego z Białegostoku ukaraną dyscyplinarnie za nachodzenie rodziny dłużnika w jego domu. Jeżeli dobrze odczytuję intencje Rady, to obawiam się, że na Prezesa Izby Karnej wskażą Jarosława Sokołowskiego ps. "Masa"...
  doceń 11
  • za twoją insynuacją
   06.09.2018 19:56
   można pójść dalej. Obawiasz się gangstera "Masy" jako prezesa Izby Karnej, to może nie miałbyś nic przeciwko nominacji Ryszarda Cyby, byłego członka Platformy Obywatelskiej , oddanego obrońcy demokracji z 2010 roku ?
   • velario
    06.09.2018 21:19
    Moim zdaniem sędzia powinien być apolityczny więc jakakolwiek przynależność partyjna w przeszłości dyskwalifikuje go na starcie - chociaż wiadomo, że w PiS uważają inaczej (casus sędziego TK Piotra Pszczółkowskiego).
    doceń 7
    0
   • ZA TWOJĄ INSYNUACJĄ
    07.09.2018 11:38
    Czyli bezpartyjny "Masa" którego natchnieniem była kasa, bardziej nadawałby się na prezesa IK niż ideowiec, obrońca demokracji Cyba (z PO)? A której partii wybrańcą wolałby zostać "Masa"? Które ugrupowanie wszelkie wybory w zakładach karnych i aresztach wygrywa b. wysoko z PiSem ?
    doceń 1
    0
  • elle
   06.09.2018 21:58
   Czy Twoim zdaniem, sędzia nie powinien mieć poglądów? Trochę niemożliwe. To może jednak obywatel powinien móc wybrać, sędziego i jego poglądy. Wiadomo, inne wyroki wydaje sędzia, który ma serce po prawej stronie, a inne taki co ma je po lewej. Różnica jest istotna. Od tego zależy czy bezkarne bedzie dewastowanie tęczy, czy kościołów oraz to kto komu będzie mógł przeszkadzać na demonstracjach, czyje uczucia będą a chronione a kto się będzie cieszył wolnością lub raczej bezkarnością wypowiedzi, bo wolności to ma każdy dopóki mu się języka nie utnie itd.
   • OLEk
    07.09.2018 09:11
    Sędzia ma być apolityczny a wyroki ma wydawać na podstawie prawa, a nie tego po której stronie ma serce. Jak prawo mówi, że tęczy palić nie wolno, to nie wolno, niezależnie czy się to sędziemu podoba. Dlatego władza sadownicza jest uzależniona od kompetencji, a nie od wyboru przez obywateli. To czyje uczucia są chronione, a kto nie może protestować wynika z prawa. Prawo tworzą posłowie, których wybierają obywatele. Sędzia ma być ponad to, dla niego ma się liczyć tylko to co jest w kodeksie.
    doceń 4
    0
   • @ Velario i OLEK
    07.09.2018 12:18
    "Sędzia powinien być...", "Sędzia ma być..." apolitycznym - recytują Velario i Olek znane pobożne życzenia. Polityka jednak zawojowała już niemal cały świat. Nie oparł jej się nawet świat natury : korniki, drzewa, ekolodzy, byle wrona kojarzy się niejednemu z WRON-em ze stanu wojennego. Gdyby sędziowie byli tacy niewzruszeni na pokusy ze strony polityki i partii, jak to niebezinteresownie sugerujecie, to dlaczego o wybór sędziów do TK toczyły się ciężkie partyjne boje a Platforma miała przez lata zdecydowaną przewagę zgłoszonych i wybranych przez nią sędziów do TK.
    doceń 2
    0
 • za dużo niezdrowo
  06.09.2018 21:51
  Dobrze, dobrze, tylko tak dalej! Nasi "judycjaliści" hehe zarzucą ten tsue taką stertą wydumanych od czapy problemów, że ten sam do reszty zdurnieje, o co w końcu chodzi nic już nie skapuje, czasu na ich rozkminianie mu choćby próbował - zabraknie, więc wreszcie na maksa wkurzony i namolnością zmęczony, wzorem Felicjana Dulskiego zam. pod Kopcem Kościuszki "gdzieś tam" - wyśle ich do wszystkich diabłów!
  doceń 3
 • czytelnik
  07.09.2018 11:33
  Dzięki Bogu za takich sędziów! Walczą o niezależne sądownictwo.
  • PODAJ NICK
   07.09.2018 12:49
   Chyba jednak nie wierzysz w Boga, skoro dziękujesz mu kłamiąc przy tym.
   doceń 2
  • PODAJ NICK
   07.09.2018 12:53
   Dzięki takim sędziom jak ten Pan, Polacy dobrze widzą że potrzebna jest dogłębna reforma systemu sądowniczego. Dobrze że już się rozpoczęła, to daje nadzieję na szybką naprawę.
   doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy