107,6 FM

 • Jerz.
  17.09.2018 10:25
  "Składa się na nią przyjęcie, integracja oraz każda możliwa forma” – głosi komunikat CCEE." Tzn. co? Przykro mi to mówić o pasterzach mojego Kościoła, ale dla mnie to jest mówiąc wprost kościelno-politpoprawny bełkot... :-(
  doceń 16
  • Bartek
   17.09.2018 12:57
   Ewangelia chyba nie uległa zmianie, Jezus powiedział jasno, że błogosławieni są ci, co przyjęli przybyszów, a przeklęci ci, co odmówili pomocy. Niechęć wobec uchodźców i migrantów jest grzechem przeciw przykazaniu miłości, które jest najważniejszym z przykazań.
   • Jerz.
    17.09.2018 17:29
    Jasne, że nie uległa. Ale istnieje coś takiego jak "ordo caritatis" (chyba słyszałeś) - a dzisiejsze lewackie elity europejskie (za którymi niestety bezrefleksyjnie zdaje się podążać Kościół) cierpią na oikofobię i w kwestii imigranckiej wykazują po prostu skłonności samobójcze (myślę tu o europejskiej chrześcijańskiej cywilizacji, bo oni sami - do pewnego momentu - myślą, że będą bezpieczni).
    doceń 2
    0
  • podaj nick
   17.09.2018 13:53
   posiedzenie plenum i referaty delegatów o pracy na odcinkach
   doceń 6
 • tadeuszogorek
  17.09.2018 14:46
  Znając ześwieczczenie episkopatów szczególnie zachodniej Europy, jest nieporozumieniem szukanie wspólnej platformy dla wypowiedzi o politycznej wymowie. Będzie miało zawsze charakter jak wypowiedzi ze spotkan ekumenicznych (ktorych NIKT nie chce) - nie pies ni ryba, ni katolickie ni protestancie, [po prostu NIJAKIE>
  doceń 5
 • tomaszl
  17.09.2018 17:32
  Ewidentnie to zachodnie chrześcijańskie płuco jest zaatakowane przez raka ateizmu. I to bardzo złośliwego, co widać po tym co sie dzieje w krajach kiedyś katolickich.
  I niestety ten komunikat pokazuje, ze zamiast radykalnie (jak się postępuje z rakiem) walczyć dziś chrześcijaństwo ogranicza sie do działań charytatywnych. Czy słychać odważne wezwanie do ewangelizacji europejskich pogan?
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy