107,6 FM

 • Jerz.
  04.12.2018 15:00
  "Polska jest najlepszym przyjacielem Izraela w Europie". To raczej przyjaźń dość jednostronna, czego dobitnym przykładem były "napięcia związane z nowelizacją na początku roku ustawy o IPN"...
  Ciekawe, czy były (lub będą) jakiekolwiek wspólne imprezy zaprzyjaźnionych ambasad Polski i Izraela w USA, które byłyby zorganizowane wokół polskich i chrześcijańskich świąt, tradycji itd. (bo na razie - wnosząc z treści artykułu - to mamy tylko powstanie w getcie, utrwalanie żydowskiego dziedzictwa, Chanuka z zapalaniem świec, żydowskie potrawy, ...).
  doceń 4
 • Gość
  04.12.2018 15:25
  Z czyjego upoważnienia ambasador RP zapala świece chanukowe? Konstytucja RP w art. 25 zabrania religijnego zaangażowania władz państwowych.
  • Jerz.
   04.12.2018 17:23
   Art. 25 konstytucji nic nie mówi o "zabranianiu religijnego zaangażowania władz państwowych". Chyba, że miałeś na myśli p.2 tegoż artykułu, mówiący o zachowaniu bezstronności w sprawach przekonań religijnych - ale to jednak coś innego.
   doceń 0
 • Kopyrda
  04.12.2018 16:14
  Gosciowi ku przestrodze: Po pierwsze, Chanuka nie jest swietem religijnym. Po drugie, sadzac z czestych wizyt w Touniu i umizgiwania sie do o. Rydzyka, obecne wladze nie bardzo przejmuja si artykulem 25-tym.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy