107,6 FM

 • adi
  04.01.2019 10:12
  Ciekawy i wartościowy artykuł. Nie wiem tylko, czemu nikt nie zająknął się słowem o tym, że św. Józef był mężczyzną silnym, odważnym i zdecydowanym (a był- i są to podstawowe cechy prawdziwego faceta, ojca i męża). Te zalety są natomiast ostatnio wymieniane (notabene słusznie) w każdym artykule o Maryi. Czyżby wg redaktorów role małżonków w rodzinie powinny wyglądać tak, jak wg współczesnej lewicy? Wszystko pięknie, ładnie, ale kiedy katolicka gazeta bierze się za ,,katolicki feminizm'', to zostawia to jakiś niesmak.
  doceń 1
 • otto
  04.01.2019 10:28
  Kobiety badz jak Maryja - O tym co nas czeka w 2019r. - Joanna Teglund ( youtube )
  doceń 0
 • Tomaszl
  04.01.2019 12:50
  Cóż - Kościół znów daje nam, wiernym przekaz kompletnie oderwany od dzisiejszych czasów i dzisiejszych aspiracji, czy wymagań stawianych "mężczyznom".

  Po pierwsze, jakby nie patrzeć prosty cieśla przyjmuje wyłącznie na wiarę fakt, że Maryja go nie zdradziła. Kto dziś, usłyszawszy we śnie jakieś słowa, uwierzyłby wbrew oczywistym faktom?
  Po drugie, gdzie dzisiejsza "męska" autopromocja, opowiadanie o sobie legend i dowartościowywanie sie własnymi opowieściami? O Józefie nie wiemy praktycznie nic.
  Po trzecie zaś dziś mężczyźni cisi, wierzący i ufający Bogu są dla świata jak dziwacy. Nawet w Kościele, gdzie dziś oprócz autopromocji (świadectwa) nie uświadczy się ani ciszy, ani męskiej siły modlitwy. Dziś przecież wartością samą w sobie jest dziecięcy infantylizm wiary wyrażany przez dorosłych wraz z emocjonalną kobiecą modlitwą i żernymi pioseneczkami.
  doceń 2
 • Stanisław_Miłosz
  05.01.2019 01:56
  To, że Józef był cieślą, zaliczyć można do tzw. miejskich legend (późnośredniowiecznych miejskich legend). Był budowniczym, czyli jak się po staropolsku mówiło: mularzem. A z francuska: masonem.
  Zatem, "bądź jak Józef" można współcześnie powiedzieć: "bądź jak mason".


  */ Biblijne słowo tektōn (τέκτων) oznacza „budowniczego” (ks. Tomasz Jaklewicz
  GN 45/2017)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy