107,6 FM

 • Stanisław_Miłosz
  03.02.2019 10:31
  Z doświadczeń naszego polskiego podwórka: niejedna historyczność ostatnich trzydziestu lat wyblakła i spowszedniała. Zatem nie przeceniałbym już teraz historyczności wizyty papieża w ZEA. Federacja ZEA ma znaczną liczbę (czasowych) imigrantów i szejkowie chcą mieć pokój wewnętrzny by dalej się bogacić, a nie mieć drugi Jemen czy Syrię. Jeśli jednak ta pielgrzymka przyniesie i inne owoce o szerszym zasięgu, to tylko się cieszyć.Czas pokaże.
 • MRVN
  03.02.2019 12:23
  Miejmy nadzieję, że Ojciec Święty pójdzie śladem swojego świętego imiennika i będzie równie otwarty i ekumeniczny w rozmowie z władcami Emiratów jak św. Franciszek :)
  • Stanisław_Miłosz
   03.02.2019 14:59
   Ekumenicznym można być tylko między chrześcijanami (i to też nie z wszystkimi którzy jakoś nawiązują w swojej doktrynie do Chrystusa np. z wielu "ewangelikami", a już w żadnym przypadku z tymi którzy zaprzeczają współboskości Chrystusa Trójcy np. ze Swiadkami J.).
   Tu można mówić tylko o dialogu międzyreligijnym.
   doceń 2
 • Anda
  04.02.2019 07:08
  Powiem Wam, jak wygląda właściwy dialog międzyreligijny z muzułmanami (mając oczywiście nadzieję, że nie okażę się "profesjonalistką nienawiści"): 1. 732, Poitiers, Karol Młot; 2. 1095, Clermont, błogosławiony papież Urban II; 3. 1099, Jerozolima, Godfryd z Bouillon i Rajmund z Tuluzy; 4. 1571, Lepanto, Juan de Austria; 5. 1683, Wiedeń, Jan III Sobieski. Cześć i chwała Bohaterom, a nam wstyd, że nie potrafimy (nie chcemy) bronić naszych braci mordowanych tysiącami przez muzułmanów. No i bardzom ciekawa, Redakcjo, czy zdobędziesz się na publikację tegoż komentarza, zawierającego przecież tylko historyczne fakty.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy