107,6 FM

 • Gość
  12.02.2019 17:24
  "możliwe jest obniżenie rangi stosunków dyplomatycznych z Polską" to znaczy? Zamiast ambasad będą poselstwa? Zmiana nazwy. Art. 14 Konwencji Wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych z 1961 r. mówi " Poza sprawami pierwszeństwa i etykiety nie będzie się czyniło żadnych różnic między szefami misji w zależności od ich klasy", zaś art. 15 "Państwa uzgodnią między sobą klasę, do której powinni należeć szefowie ich misji." Czyli nie można tego ustalić jednostronnie.
  doceń 12
 • krut00
  12.02.2019 21:46
  Co by tu wiele pisać, Polska siedzi w bagnie po pachy zaś nieoceniony Izrael ma zamiar wepchnąć Persów do takiego samego dołu. Skoro prezydent Duda zaprosił Izrael do grupy Wyszehradzkiej to może też zaprosić na konferencję w Warszawie prezydenta Iranu. Mamy pretensję o Jałtę i Teheran, więc nie powinniśmy przykładać ręki do czynów haniebnych - nie zależnie od zapłaty. Obniżenie rangi stosunków dyplomatycznych - z wszystkimi krajami - jak najbardziej wskazane! Od dziesięcioleci bowiem MSZ nie robi nic poza rozbijaniem organizacji polonijnych i szkalowaniem RP.
  doceń 1
 • Jakub
  13.02.2019 10:27
  Bardzo źle, że Polska, myśląc bardzo jednostronnie, zaostrzyłam, a może popsuła na długi czas, dobre jak dotąd stosunki z Iranem. Wczasach bardzo złych relacji z Rosją i nieprzewidywalnych ruchów Chin, Iran mógłby okazać się dla nas jeszcze nie raz wygodnym partnerem politycznym i gospodarczym. A tak, chcąc przypodobać się Amerykanom i Izraelczykom, podejmujemy bardzo dziwne i być może brzemienne w skutkach decyzje. Tak jakbyśmy my - katolicy zupełnie nie widzieli zabiegów jakie czynią ostatnio Franciszek i Watykan, by w trudnych obszarach Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki wypracować zgodę i pokojowe współistnienie chrześcijan ze znacznie liczniejszymi muzułmanami. O takiej potrzebie najlepiej świadczy wciąż pogarszająca się sytuacja Nigerii i rosnących wpływów islamistów z Boko Haram.
  doceń 0
 • oczywiste
  13.02.2019 11:18
  Uważam, że Polska powinna trzymać z USA i Izraelem bo są nam bliższe cywilizacyjnie i religijnie a przy tym są to państwa o dużym potencjale militarnym. Z islamskim Iranem bratać sie nie musimy.
  • krut00
   13.02.2019 18:33
   OCZYWISTE duby smalone bredzisz, cywilizacyjnie może okazać się że Iran jest nam bliższy od Izraela czy USA, które postrzegają Polskę i Polaków jako skończonych głupoli, taki inny rodzaj zwierząt. Iran w przeciwieństwie do Izreala nie obrzuca Polaków nikczemnymi pomówieniami i nie wysyła komornika by zająć kraj nad Wisłą. Śmiem twierdzić że z Iranem nam bardziej po drodze niż z Izraelem czy USA. Łatwo to można sprawdzić przy okazji tzw. wiz.
   doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy