107,6 FM

 • CSOG
  05.03.2019 10:40
  "Kto świadczy dobrodziejstwa, przynosi ofiary z najczystszej mąki, a kto daje jałmużnę, składa ofiarę uwielbienia." [Syr 35, 2]
  Może to jest dobra okazja, dobry pomysł jak uwielbić Boga w Wielkim Poście, jakie podjąć wielkopostne zobowiązanie. Zamiast odmawiać sobie cukiereczka, kawki czy innej używki, może lepiej wyrzec się dwóch czy trzech złotych i raz w tygodniu lub co drugi dzień przekazać jakąś ofiarę na pomoc ofiarom wojny w Jemenie. Czytałem, że Caritas organizuje tam pomoc i akcję w której można taką ofiarę złożyć chociażby wysyłając płatnego smsa.
  Może tak jak twierdzi Syracydes, taka ofiara wyrzeczenia się kilku złotych pomagając innym, będzie Panu Najwyższemu równie miła jak modlitewne nabożeństwa uwielbieniowe.

  "Dawaj Najwyższemu tak, jak On ci daje, hojny dar według swej możności, ponieważ Pan jest tym, który odpłaca, i siedemkroć razy więcej odda tobie." [Syr 35, 9-10]
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy