107,6 FM

 • OJ TAM OJ TAM
  15.05.2019 21:20
  Przepraszam, a od czego są przełożeni?! To nie wiedzą co się dzieje z ich podwładnymi księżmi? A co homoseksualistami i tajnymi współpracownikami służby bezpieczeństwa wśród księży będącymi pedofilami? To do tego trzeba rodziców, aby tak prostej rzeczy się dowiedzieć? Może kogoś przerasta bycie kardynałem, arcybiskupem, czy biskupem? Są tacy wśród szlachetnych kapłanów, którzy sobie z tym problemem poradzą. Jak innych można nauczać o czystości skoro samemu jest się brudnym sodomią? Trzeba do spodu wyczyścić Kościół z sodomii, pedofilii i tajnych SB-ckich współpracowników i Kościół wyjdzie wzmocniony. Jak amen w pacierzu.
  doceń 11
 • Polak
  15.05.2019 21:33
  Do wykonania są dwa ruchy. Jeden prosty - każdy ksiądz pojawiający się w nowym miejscu czy to parafia czy to rekolekcje przedstawia zaświadczenie o niekaralności z krk i to nie tylko w kwestii przestępstw seksualnych. Bo jak może np. Karany złodziej lub oszust prowadzić rekolekcje? Druga sprawa to lustracja duchownych ale to temat do głębszych rozważań. I trzecia sprawa ale wymaga zmiany kodeksu prawa kanonicznego - skazanie za jakiekolwiek przestępstwo popełnione umyślnie powinno z automatu skutkować usunięciem ze stanu duchownego.
  doceń 1
 • robak
  15.05.2019 21:48
  a ostatnio ja czytał co przypadkow tego rodzaju jest znikoma ilość , że nic się nie dzieje a każda diecezja wysyłała pisma ze sprawy są już pozałatwiane . coż ktoś mijał się z prawdą - jednak w kościele dalej nic się nie dziej - adyc pisał ja też - cała hierarchia od samej gory lącznie z papieżem powinna przez 40 mdni o chlebie i wodzie pościć , krzyżem przed ołtarzem leżeć i co tydzień parę batóe na płecy nałożyć . pozostały czas na modlitwę przeznaczyć . wszelkie krzesła z przed ołtarzy usunąć i celebrować msze swięte samym , komunie rozdawać a nie świeckim do rozdawan ia dawać . ot i lekarstwo na taką chorobę już jest . bo szatana przeprosinami się nie zwalczy - są grzwechy co ino modlitwą i postem można załatwić . pozdrawiam
 • Anna Panna
  15.05.2019 22:51
  To jest jakaś paranoja, żeby po jednym fimie cały Episkopat wpadał w PANIKĘ! Czy oin wszyscy są pedofilami, że tak trzęsą portkami?
  • tomaszl
   16.05.2019 08:39
   Myślę, że dotarło dziś do wielu, że co tak skrupulatnie ukrywano i tak wyjdzie na jaw. Pedofilia to wierzchołek problemów Kościoła z moralnością którą tak pięknie głosi się z ambon i wymaga od maluczkich, ale nie od swoich.
   doceń 4
 • tomaszl
  16.05.2019 06:02
  W wypadku ks. Dariusza to nie tylko systemowa weryfikacja, ale też przekazanie informacji przełożonym, że dochodzi do prób łamania zakazów. Ale tutaj oprócz prawa trzeba zmienić mentalność.
  doceń 3
 • $$& nadchodzi w wy o wys
  16.05.2019 06:39
  $$& nadchodzi w wy o wyssanym z cienia i przeszłości bredniach , z akt bezpieki i filmów na zamówienie
 • Katolik
  16.05.2019 10:36
  Tego skomlenia kosciola sie juz sluchac nie da...ilez mozna w kolko przepraszac i mowic to samo...ilez mozna???

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy