107,6 FM

 • CSOG
  10.06.2019 10:37
  Myślę, że socjologowie społeczni dobrze znają ten proces. Podobno większość wynalazków dokonują ludzie, którzy nie wiedzieli lub nie wierzyli, że „się nie da”. Podobnie jest z mechanizmem przekraczania barier tego, co niedozwolone i niedopuszczalne. Do niedawna zamachy na życie i zdrowie kapłana dokonywane publicznie prawie nie miały miejsca, po za obszarami na których planowo prześladowano chrześcijan. Od niedawna takie przypadki zaczynają mnożyć się jak grzyby po deszczu. I nie bez znaczenia jest tu fakt, że informacje mas mediów pełnią w tym procesie podobną funkcję jak reklama. Czy zatem zasłaniać problem kurtyną milczenia? Znając specyfikę pożywienia, lub jak ktoś woli paliwa massmediów to raczej niemożliwe. Raczej przyjąć ten fakt z pokorą i świadomością że kościół jako wspólnota męczennikami tylko się umacnia. Każdy cios zadany kapłanowi, każda zadana rana, bardziej umacnia jedność wiernych niż osłabia organizm kościoła. To również jest prosty mechanizm jakim dobro broni się i zawsze zwycięża zło. W końcu zbawienie tego świata dokonało się przez niezawinione przyjmowanie ciosów i ran.
  doceń 61
 • Jaahquubel
  10.06.2019 11:15
  Redakcjo! Pomijając sam dramatyczny fakt, zaatakowany ksiądz został pchnięty nożem, nie „dźgnięty”.
  doceń 10
  • Betkowski
   10.06.2019 11:35
   Oczywiście, że poprawniej jest "dźgnięty" gdyż pchną można np drugą stroną nożą a to nie spowoduje rany. Dźgnięty jest bardziej precyzyjne.
   doceń 11
   • Jaahquubel
    11.06.2019 11:59
    No to ugodzony (ew. uderzony) nożem. Ale „dźgnięty” to słowo potoczne, nie wypada go używać w poważnych mediach.
    doceń 0
    0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy