107,6 FM

 • jeż_jj
  21.07.2019 20:37
  A kiedy mniejszość próbuje narzucić większości swoją ideologię to nie jest przemoc i gwałt na ludzkich sumieniach? Przyklady: pomysły władz Warszawy, seksedukatorzy w szkołach , promocja gender - te działania są długofalowe i przyniosą najwięcej szkód naszemu społeczeństwu. Oczywiście każdy ma szansę na nawrócenie ale czy ci z tęczowymi flagami potrzebują obrońcy w postaci Prymasa ?
  doceń 24
  • agnostos
   21.07.2019 21:03
   Relatywizujesz stosując stary argument: "a u was biją Murzynów". A przecież wczoraj pluto, wyzywano, bito w Białymstoku ludzi. Niestety słowa miejscowego biskupa były inspiracją. Kto uczył, że wasza mowa powinna być tak tak, nie nie?
   doceń 42
   • Eda1402
    22.07.2019 21:44
    Agnostos mam nadzieję, że Twoja wypowiedź obejmuje też agresorów ze strony marszu?
    doceń 4
    0
  • Prosiak
   22.07.2019 06:41
   Dopóki nie przystawiają noża do gardła, chrześcijanin nie może odpowiedzieć przemocą.
   doceń 33
 • Eda1402
  22.07.2019 05:26
  Agresji czyjej? Policji? Czy tych maszerujących,którzy obrzucali ludzi jajkami i jakaś cieczą? Oczywiście przy bierności policji. Uwierzyłbym, że chodzi o biednych, pokrzywdzonych homoseksualistów; biedne, pokrzywdzone lesbijski gdybym nie widziała relacji i nie zobaczyła tego czegoś - nie wiem co to miało przedstawiać, ale z wymalowana gębą, z jakimś śmiesznym przebraniem szedł na przedzie pajac. Jego obecność wskazuje wyraźnie,że chodzi o coś więcej, że chodzi o deklaracje LGBT i wszystko co z tym związane. Ludzie - patrioci, katolicy oraz kibole dobrze to wyczuli i poszli protestować właśnie przeciwko temu. Poszli bronić i blokować, żeby pochód nie szedł ich ulicami.
  doceń 15
 • jurek
  22.07.2019 07:47
  Oswiadczenie wydanej jak na standardy kosxcielne dość szybko (nastepnego dnia). Tylko czy ranga nie powinna byc znacznie wyzsza tj. podpisanie się kilku biskupów po takim oswiadczeniem. w końcu o "obrone wartości" apelował wczesniej miejscowy biskup.
  doceń 9
 • pawell
  22.07.2019 08:46
  Niestety prowokacja się udała. PO ze swoim prezydentem Białegostoku zastawili sprytną pułapkę, m.in. dopuszczając (a może i po cichu inspirując) do kibicowskiego zgromadzenia. Środowiska katolickie w Białymstoku również się cieszyły na kontrmanifestację. Jedynym skutecznym sposobem byłoby kompletne zignorowanie marszu. Ciekawe czy TVN pokazałby 300 osobowy marsz w kordonie 700 policjantów idący wyludnionymi ulicami. Można było w tym czasie zorganizowań w kościołach modlitwy.
  doceń 16
 • Atimeres
  22.07.2019 09:57
  „Osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami – one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia” - ale zawsze na drodze ich NAWRÓCENIA SIĘ i rezygnacji ze swojej agresywności i gorszenia.
  doceń 13
 • Atimeres
  22.07.2019 10:06
  W Białymstoku spotkało się publiczne ZŁO z publicznym ZŁEM złączone z przemocą. Nie można potępiać tylko jednej strony!
  doceń 12
 • MadMax
  22.07.2019 10:29
  Niedobrze mi się robi, gdy widze tą gorliwość rzecznika w obronie gorszycieli. Ponadto mam trzy pytania:

  1. Dlaczego rzecznik zakłada, że atakujacymi byli katolicy? Skoro apeluje o wierność Zbawicielowi, to jasne, że nie zwraca sie do ateistów, tylko do katolików.

  2. Dlaczego rzecznik nazywa demonstrantów naszymi braćmi i siostrami? Czy istnieje jakieś duchowe "pokrewieństwo" między osobami promującymi sodomię a chrześcijanami?

  3. Dlaczego atak (w sumie nie wiadomo czyj) na demonstarcję gorszycieli jest potępiony w trybie natychmiastowym a ataki współbraci księży na dzieciecą niewinność (czyny pedofilskie) są ukrywane latami?
  doceń 23
 • a1k5
  22.07.2019 20:25
  Katecheza o LGBT
  Nie może być tak, że w sobotę biskupi potępiają z jasnogórskiej ambony ideologię gender oraz wzywają do walki z całą antyludzką ideologią LGBT, a po tygodniu potępiają ludzi wcześniej mobilizowanych do walki z antywartościami mówiąc, iż: „Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku. Niestety, ale z przykrością należy stwierdzić, że to jakieś niekatolickie banialuki są; jakaś forma poprawności politycznej wypierająca się zdrowego rozsądku i własnych poglądów.
  Przede wszystkim Konferencja Episkopatu Polski „nie zauważyła”, że aktem agresji jest bluźniercze oraz dekonstruujące i redukujące człowieka do poziomu prostego, nieekologicznego organizmu biologicznego, manifestacyjne przedstawianie osoby ludzkiej w ramach wolności zgromadzeń i wolności słowa.
  Być może marsze takie i wypowiedzi są legalne z punktu widzenia obowiązującego prawa, lecz z pewnością nie są pokojowe, gdyż burzą spokój społeczny oraz spokój moralny i intelektualny. Ideologia LGBT sama definiuje się jako rewolucyjna, czyli burząca dotychczasowy porządek. Z definicji zatem jest formą agresji.
  Kwestią zatem, jaką powinni zająć się biskupi, jest kwestia, czy użycie siły w obronie przed agresją środowisk LGBT jest słuszne i uzasadnione, czy też nie. Czy istnieje walka sprawiedliwa, czy też podjęcie jakiejkolwiek i kiedykolwiek walki jest godną potępienia agresją.
  Czy katolik powinien bronić prawdy? bronić przestrzeni publicznej przed kłamstwem i demoralizacją? przestrzeni w której uczestniczą też rodziny i dzieci?
  Kolejna sprawa to szacunek dla każdego człowieka
  Ludzi uczciwych i sprawiedliwych szanujemy, a niegodziwcami, łajdakami, zboczeńcami, bandytami itd. gardzimy. To przecież oczywiste. Szanować bandytę może tylko inny bandyta. Człowiek uczciwy gardzi bandytyzmem, jako zachowaniem niegodnym osoby ludzkiej stworzonej na Boże podobieństwo.
  I o to chodzi. Gardząc złoczyńcami, nie gardzimy ludźmi, tylko ludzkimi uczynkami, ale złe uczynki pozbawiają swego sprawcę prawa do szacunku. Bandyta staje się godnym jedynie pogardy.
  Kościół pierwszy mówił o wielkiej wojnie duchowej, która czeka świat. I oto teraz, gdy czas tej apokaliptycznej wojny nadszedł, polscy biskupi chowają głowę w piasek. Nie rozpoznają znaków czasu; nie rozpoznają, że czas wojen militarnych zakończył się, że teraz zło prowadzi wojnę hybrydową, w mediach, poprzez wykorzystywanie wolności obywatelskich, poprzez agenturę wpływu. Dla nich ci zboczeni potępieńcy, to ludzie godni szacunku.
  Pytanie tylko za co mamy ich szanować? bo nie wiem…
  doceń 11
 • nawax
  23.07.2019 08:02
  Uczestniczenie w marszach Lgbtq jest grzechem.
  • jurek
   23.07.2019 11:54
   A niby dlaczego tak uważasz? I przede wszsytkim dlaczego tak kategorycznie wskazujesz - czyzbyc to Ty miał prawo oceniać sumienie innych? A ja nigdy nie chodziłem na tego typu marsze, ale na najblizszy w swojej okolicy pójdę, bo w ten sposób własnie zaprotestuję przeciwko dykryminacji i przemocy także przez ludz, którzy powołuja sie przy tym na chrzescijańskie wartosci. I wcale nie bede uważał, że pójscie na taki marsz to grzech.
   doceń 25
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy