107,6 FM

 • snakeinweb
  14.08.2019 20:32
  Osobiście uważam reagowanie na każdy debilny, ale marginalny, często prowokacyjny akt "z drugiej stronie" za niemądre. To podgrzewa zupełnie niepotrzebnie atmosferę i nobilituje te debilizmy. Smutne, że robi to rzecznik Episkopatu, degradując poważną instytucję do symetrii z jakimś kibolstwem. Jeśli już, to niech się zajmują takim biciem piany gadzinówki z prawej i z lewej strony. Episkopatowi to moim zdaniem nie przystoi.
  doceń 12
  • Gosia69
   14.08.2019 21:38
   Zgadzam się. To już przypomina bezsensowne kopanie się z koniem... Może przyszedł czas na spokojne ignorowanie przynajmniej niektórych wydarzeń? Po co te informacje że tu parada i tu parada. Poparadują, poparadują nikt się tym nie będzie ekscytował, przyglądał, kontrmanifestował, wdawał w pyskówki, to może przynajmniej to im się znudzi. Utopijny obraz, mam świadomość, ale przecież już wiemy gdzie trzeba być czujnym (szkoły, ew zmiany prawa), a gdzie nie potrzeba już (upragnionego wszak przez nich) rozgłosu... Nie dajmy się zwariować!
   • snakeinweb
    14.08.2019 22:46
    Dokładnie tak. Ostro stawiać stanowisko w sprawach zasadniczych, natomiast ignorować ekscesy marginalnych głupoli. Zresztą marginalne głupole są po obu stronach, jak ci co owijają zaciśnięte pięści różańcami rzucając przy tym kamieniami i wulgaryzmami. Obie strony wyróżniają łobuzerskie głupoty, a gubi się przy tym istota sporu.
    doceń 10
    0
   • TomaszL
    15.08.2019 07:57
    Tyle tylko, że po ludzku każdy przejaw "atakowania nas" urasta do niebotycznych rozmiarów, a to co czynią "nasi" usprawiedliwiamy i marginalizujemy.
    No i radykalnie końcowy wymiar takich ekscesów widzieliśmy już 13 stycznia tego roku, ale to nas niczego nie nauczyło.
    doceń 8
    0
   • Drem00r
    15.08.2019 21:02
    Racja. Tym bardziej, że zdarzenie (od którego odcięli się organizatorzy) miało miejsce podczas zamkniętej imprezy w gejowskim klubie. Komentowanie czegoś takiego średnio licuje z powagą Episkopatu.
    doceń 4
    0
  • kolo
   14.08.2019 23:42
   "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił" - i to wystarczy za komentarz.
   • TomaszL
    15.08.2019 07:21
    Znaczy Boga nie ma?
    doceń 4
    0
  • velario-new
   14.08.2019 23:52
   Rzadko kiedy się zgadzamy, ale w tym przypadku - 100% racji.
   doceń 2
 • TomaszL
  14.08.2019 21:44
  Mnie jako katolika oburza ostatnie wykorzystanie krzyża przez pewnego młodzieńca. Może warto także takie sytuacje zauważać w komentarzach rzecznika KEP?
  doceń 17
  • kolo
   14.08.2019 23:40
   A może to ty powinieneś być rzecznikiem KEP? Wyślij CV. Choć nie wiem czy twoje obecne doświadczenie zawodowe było by odpowiednie....
   • TomaszL
    15.08.2019 07:23
    Oprócz tradycyjnie już tutaj widocznego braku argumentów jest jeden problem - teoretycznie katolicy wiedzą, że cel nie uświęca środków. Jak widać teoria ma się nijak do praktyki, gdy bohaterem dla niektórych staje się dziecko machające krucyfiksem przeciw drugiemu człowiekowi.
    doceń 14
    0
 • kolo
  14.08.2019 23:34
  Czy ktoś czuje się zdziwiony? Ideologia LGBT pokazuje swoje prawdziwe oblicze... A to pewnie dopiero rozgrzewka.
  doceń 11
  • TomaszL
   15.08.2019 08:14
   Rzucający kamieniami w Białymstoku pokazują prawdziwe oblicze katolicyzmu?
   doceń 15
 • Drem00r
  15.08.2019 21:17
  Z jednej strony cieszą ze strony Kościoła słowa potępienia czynów z nienawiści, z drugiej strony szkoda, że nie padły one dużo wcześniej. Symboliczna przemoc dokonywana jest od dawna przez różne środowiska, że przypomnę tylko wieszanie wizerunków polityków PO na szubienicach przez narodowców, czy analogiczne wieszanie Jarosława Kaczyńskiego na marszu KOD, spalenie kukły Żyda, albo podobną próbę spalenia kukły Tadeusza Rydzyka. W żadnym z tych przypadków nie było tak szybkiej i zdecydowanej wypowiedzi Kościoła, mimo, że były to czyny publiczne. Tu mamy natomiast do czynienia z marginalnym incydentem podczas zamkniętej imprezy w gejowskim klubie. Trudno oprzeć się wrażeniu, że chodzi o podgrzewanie sporu.
  • TomaszL
   16.08.2019 08:31
   Jak przez miesiące szczuto na Prezydenta Gdańska to nikt nie reagował. Skończyło się to tragicznie i wielu powinno mieć wyrzuty sumienia, ale przecież nawet po śmierci niektóry nie przestali atakowania jego osoby.
   Jakoś nie słyszałem głosów Kościoła gdy ostatnio atakowano Gdańszczan (tramwaj), czy dwóch dawnych opozycjonistów wypowiedziało skandaliczne słowa dot. obecnej pani Prezydent Gdańska.
   Ale już zdarzenie z zamkniętej imprezy klubu gejowskiego wymagało komentarza KEPu.

   • halinkaa
    21.08.2019 12:01
    twój prezydęęęcik właśnie tych zboków pchał do szkółek a miasto też za jego żywota było ładnie skubane tu za Gazetą Gdańską opisano największe bolączki gdańszczan. Jedną z nich są gigantyczne rachunki za prąd, z których utarg wypływa do… Niemiec. W tekście pt. „W Lipsku ciepło, kasa też pełna” (Gazecie Gdańska) czytamy:

    «Kurą znoszącą złote jaja okazała się firma odpowiedzialna za ogrzewanie mieszkań i budynków w Gdańsku. Ale owe złote jaja zasilają nie budżet Gdańska, ale niemieckiego Lipska, jako że śp. prezydent Paweł Adamowicz lekką ręką za relatywnie niewielkie pieniądze zbył ją Niemcom. W roku 2017 gdańszczanie zasilili komunalne usługi w Lipsku kwotą 11,7 mln euro – tyle bowiem zarobił Stadtwerke Leipzig GmbH tytułem dywidendy z GPEC. I tak dzieje się od lat. O ile jednak gdańszczanie mogą tu pluć sobie w brodę, to nie dotyczy to śp. prezydenta Adamowicza, który bynajmniej na tym interesie nie stracił, jako że do jego kieszeni, jako przewodniczącego Rady Nadzorczej GPEC, wpłynęła niezła sumka – mianowicie odkąd firmę przejęli Niemcy zarobił milion złotych.»
    doceń 8
    0
   • TomaszL
    21.08.2019 13:07
    Czy to co piszesz usprawiedliwia hejt prowadzący do zabójstwa?
    doceń 0
    0
   • halinkaa
    21.08.2019 14:30
    czep się człowieku tramwaja skoro nie umiesz odpisać na post merytorycznie i nie zaśmiecaj wpisami forum
    doceń 8
    0
   • TomaszL
    21.08.2019 15:15
    Jakoś ani nie było postępowania prokuratorskiego zakończonego prawomocnym wyrokiem, ani też Gdańszczanie nie widzieli problemu wybierając PA wielokrotnie na swego Prezydenta.
    Temat znany, ale jak widać bez znaczenia. Ale za to nadal brak odpowiedzi czy to usprawiedliwia internetowy hejt, którego efektem było zabójstwo PA.
    doceń 0
    0
   • halinkaa
    06.09.2019 11:15
    toż to raczej norma niż wyjątek śmierdzące sprawy wały polityków nie znajdują zainteresowania w prokuraturze, można i robić te sprawy nie koniecznie sprzecznie z przepisami lub choćby niewiele naciągając, suweren zaś głosując nie koniecznie zdaje sobie sprawę z konsekwencji zmiany uprawnionego do prawa do dywidendy w zakładzie dotychczasowo komunalnym i że to ów wybraniec ludu ma w zamiarze takie rozwiązanie przyklepać, bo np. nie śledzi tekstów prasowych skoro wybraniec kandydując na stolec w żadnym wypadku o takich planach i ich konsekwencjach nie informował wyborców
    doceń 0
    0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy