107,6 FM

 • Drem00r
  05.09.2019 18:36
  Lubię tę argumentację, że zakonnik nie ma niczego, bo w zakonie wszystko jest wspólne, ale gdy chodzi o odpowiedzialność, to już ma płacić z własnego majątku :)
  doceń 19
 • TomaszL
  06.09.2019 07:10
  Ciekawe, czy ciągną się latami proces, czy wyciąganie na wierzch faktów dotyczących tych haniebnych czynów, czy też pokazywanie światu z jakim oporem wyrzucano pedofila z Zakonu przysłuży się Kościołowi i temu Zakonowi?
  Milion złotych to duża kwota, ale pokazywanie całemu światu że życie dziecka (bo przecież rany zadane dziecku pozostaną do końca życia) jest mniej warte jest zapewne chrześcijańskim podejściem.
  Szczególnie że wyrok byłby zapewne mniejszy gdyby Zakon od razu po udowodnieniu win wyrzucił tego zakonnika, ale widać przecież "miłosierdzie".
  • Drem00r
   06.09.2019 08:34
   Przede wszystkim sprawy by nie było, gdyby współbracia zwrócili uwagę sprawcy, gdy brał sobie dziewczynkę do pokoju na noc.
   • halinkaa
    06.09.2019 17:31
    czy tylko współbracia - przełożony, spowiednik zakonnika, gosposia zakonników, biskup miejsca odp. za nadzór, matka ojciec, jeśli nie mieli odebranych praw rodzicielskich, obowiązek interesowania się istnieje, lekarz od skrobanki, pielęgniarka od skrobanki, wychowawca w klasie, każdy kto widział nienormalną sytuację a udawał, że nie widzi, spowiednik nastolatki, jeśli taki był i coś wiedział, kurator jeśli się zajmował ową rodziną, sędzia nadzorujący sprawy nad tym kuratorem, prokurator powinien całe towarzystwo pod kątem odp. karnej przeczołgać, ale pewnie też się chce, lepiej się uganiać za upośledzonym co wziął batonik za 1 zł, kulawą babcią co przeszła obok przejścia dla pieszych i nastolatkiem po 1 piwku w parku i brać pensje
    doceń 5
    0
   • velario-new
    11.09.2019 11:07
    @Halinkaa: prokurator, który miałby przeczołgać całe to towarzystwo - tak tylko przypomnę - od 4 lat podlega służbowo Z. Ziobrze. Dobra zmiana coś tu nie pykła:)
    doceń 0
    0
 • Kocór
  08.09.2019 12:13
  Pieniądze 1 milion złotych zapłacone, renta w kwocie 800 zł co miesiąc będzie pobierana przez kobietę.
  • Drem00r
   08.09.2019 12:16
   Zakon tłumaczył, że wypłacił pieniądze wyłącznie dlatego, żeby uniknąć zajęcia komorniczego, bo jest już tytuł wykonawczy do wyroku. A teraz walczą, by wypłacone ofierze pieniądze odzyskać.
   • halinkaa
    09.09.2019 09:29
    odzyskać z odsetkami ustawowymi za okres nieprawnego posiadania kwoty, wówczas ofiara zostanie z długami i drugą traumą, biorąc pod uwagę układy kleru z dawnych czasów słusznie minionych nie wykluczone, że temida okaże się łaskawa, ciekawe też jak to taki zakon bez problemu podobną kwotę zadysponował do wypłaty
    doceń 1
    0
   • velario-new
    11.09.2019 11:09
    "Nieprawne" posiadanie kwoty, a w konsekwencji naliczanie odsetek, zacznie się dopiero od momentu wezwania do zapłaty. Pokrzywdzona obecnie posiada te pieniądze "prawnie", ponieważ wyrok, którym na jej rzecz zostały one zasądzone, jest prawomocny.
    doceń 0
    0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy