107,6 FM

  • Roman
    23.03.2015 14:56
    Przykładowe zdjęcia z Procesji Bożego Ciała:
    http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120607/KOSZALIN/120609733

    Jest tam wielbiony obraz.
    Wiele wizerunków wyobraza na nawet nie Boga, a dziesiątki świętych. Święci Ci są adorowani, oddaje im się cześć.


    Do rozważenia:

    Izaj. 40:18 (BT): „Do kogoż to przyrównacie Boga i jaki obraz zastosujecie do Niego?”

    Dzieje 17:29 (Romaniuk): „Skoro więc jesteśmy z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota, srebra albo do kamieni, dzieł rąk albo myśli człowieka”.

    Izaj. 42:8 (BT): „Ja, któremu na imię jest Jahwe, chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom [„bałwanom rytym”, Bg]”.

    Jer. 10:14, 15 (BT): „Wstydzić się musi każdy złotnik z powodu bożka. Utoczył bowiem podobizny, które są kłamstwem i nie ma w nich życiodajnego tchnienia. Są one nicością, tworem śmiesznym”.

    Adorowanie świętych:

    Dzieje 10:25, 26 (Romaniuk): „Gdy Piotr miał już wchodzić do domu, wyszedł mu na spotkanie Korneliusz, upadł do nóg i oddał mu pokłon. Lecz Piotr podniósł go natychmiast, mówiąc: Wstań, ja przecież też jestem tylko człowiekiem”




    doceń 0
  • Roman
    23.03.2015 23:55

    Dobry wieczór

    Rok 787
    - Sobór w Nicei dopuścił kult krzyża, relikwii i obrazów świętych, choć jeszcze synod w Elwirze (306 r.) orzekł, że „nie należy czcić obrazów, ani modlić się przed nimi". Dopuszczając kult obrazów i relikwii anulowano II przykazanie Boże, które go zakazuje (Wj.20:3-6). Aby jednak wciąż zgadzała się liczba przykazań Bożych (dziesięć) ostatnie przykazanie podzielono na dwie części, dlatego w katechizmach katolickich nie ma ono nawet podmiotu i brzmi: „Ani żadnej rzeczy, która jego jest". Następstwem tej zmiany w przykazaniach Bożych jest trwający do dziś kult relikwii i obrazów.

    Dla porównania:

    Księga Objawienia 22:18,19
    ==================================
    18 „Ja świadczę każdemu, kto słyszy słowa proroctwa tego zwoju: Jeżeli ktoś doda coś do tych rzeczy, Bóg doda mu plag zapisanych w tym zwoju; 19 a jeżeli ktoś odejmie coś ze słów zwoju tego proroctwa, Bóg odejmie jego dział w drzewach życia i w mieście świętym — rzeczach opisanych w tym zwoju.
    =========================================

    cytat: 

    "Nie ma w nim zakazu wizerunków, ale pełna wersja została w Biblii, bo jej treści nie wolno zmieniać."

    1. To dlaczego w katachizmach nie cytuje się oryginalnych słów z Bibli?

    "Czy my, chrześcijanie, sporządzamy takie wizerunki i oddajemy im pokłon?"

    2. Czym różni się czczenie różnych święci od bożków?

    3. Czy Bóg nie chce żeby mu oddawać cześć przez kłanianie się obrazom? Gdzie tak pisze w Bibli?

     

    doceń 0
  • Gość
    21.07.2016 22:07
    Śmiertelny człowiek Chce być mądrzejszy od Boga Najwyższego i sam maluje obraz, robi bożka, boginię i mówi: spójrz to przecież Chrystus a tamto to maryja matka Jego padnijmy przed wizerunkami ich a może nas wysłuchają nie wiedząc że Jezus tak nie wygladał ani matka Jego mogła inaczej wyglądać więc ich Nie przedstawiają, modlą się do bozków, dzieła rąk swoich nie mogących ani dobrze uczynić ani zle gdyz Bóg Najwyższy jest Duchem i nikt nie może go przedstawić bo jego czciciele czczą go w Duchu a nie ciałem na zewnątrz by oko widziało i mówiło jaki ładny obraz, ojoj joj jaki ładny nasz Bóg tylko trochę zakurzony.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.