107,6 FM

 • Gabriela Maria
  02.08.2015 15:20

  Oj, zabija … Również słowem, choć nie słowem prawdy, która wyzwala.
  Hejt w istocie nie jest najgroźniejszy. Wewnętrzna pewność, że stoi się po właściwej stronie jest wystarczającą tarczą przed jego ciosami.
  Groźna, niszcząca i - jak pokazuje historia życia św. Jana Chrzciciela - zabijająca jest tylko przewrotność. Niechęć, by uznać, że zło jest złem, a dobro - dobrem. I przewrotne przestawianie tych kategorii tak, aby - nawet stając po stronie zła - jawić się jako szerzyciel i obrońca Dobra.
  Przykładów takiego fałszowania rzeczywistości niestety dziś nie brakuje, czemu mocno sprzyja, szerząca się, korporacyjna mentalność. Ani Jezus, ani Jan Chrzciciel jej nie ulegali.

  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.