107,6 FM

 • Gość
  28.01.2016 18:43
  Moim zdaniem pojęcie "uchodźca" jest nadużywane - to wymysł lewackich mediów. Ludzie, którzy przemierzają tysiące kilometrów po to, aby otrzymać wysoki socjal nie mogą być nazywani uchodźcami, lecz imigrantami ekonomicznymi. Niestety, to nadużycie nazwy "uchodźca" ma swoje dalsze konsekwencje, gdyż na tej fałszywej bazie buduje się opinie o ksenofobach, nietolerancji itp. A rzeczywistość jest taka, że do RFN wkroczyła ponad milionowa armia islamistów - kiedy dotrze broń - nie wiemy. To oznacza tylko to, że Europa obnażyła swoją bezbronność - w przeciwieństwie do Arabii Saudyjskiej.
  doceń 13
 • Zaba_na_Rowerze
  28.01.2016 20:05
  Może sobie chcieć, na szczęście to nie jego decyzja.
  doceń 11
 • trup
  28.01.2016 21:00
  cyt( Zamiast referendum w sprawie uchodźców zróbmy konkurs na najlepszy program integracyjny z ludźmi, którzy do Polski przyjeżdżają - apeluje w rozmowie z KAI delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Imigrantów)- klepanie bzdur przechodzi już wszelkie wymogi . Muzułmanin nigdy nie zintegruje się z tym co zastanie w europie (o ile ta europa będzie jeszcze chrześcijańska ) . Może sobie odpowiedzieć dlaczego już teraz katolicki kapłan nie wejdzie w koloratce pomiędzy osiedla zamieszkane przez muzułmanów np. w Paryżu .Dlaczego po niektórych ulicach miast i miasteczek na zachodzie - a zamieszkałych przez muzułmanów - Europejczyk boi się chodzić .To nie są wymysłu lecz normalność .Nie ma integracji i nigdy jej nie będzie .Kościoł już swoje zrobił umieszczając muzułmaqnów w domach parafialnych - częściowo odgradzając ludzi od kościołów ( na razie tylko częściowo) .Klepanie dyrdymałów przez niektórych kapłanów jest wysoce astanawiające - podczas gdy chrześcijanie są zabijani przez muzułmanów .Degrengolada państw arabskich przeniesiona do Europy aby spowodować totalne rozbicie Europy na jakieś państewka .Swego czasu wypowiadala się pewna siostra zakonna (załapałem się tylko na koniec )- czym jest islam nie uznający Jezusa Chrystusa za Boga .Szkoda że głośno się nie mówi o tym że ci przybywający to muzułmanie dla których wrogiem nr jeden jest chrześcijaństwo .Tego się nie zmieni w islamie .pozdrawiam .
  doceń 13
 • beneq
  28.01.2016 22:01
  Myślę, że nasze obawy nie biorą się tylko "ze zdawkowych przekazów telewizyjnych lub z internetu", jak stwierdził ks. biskup. Z tych źródeł na pewno też. Jednak istnieją też źródła "osobowe", tzn. krewni i znajomi, którzy są w różnych częściach świata i oni - często zamieszkujący poza granicami już naprawdę długo - z przerażeniem, ze zniesmaczeniem lub chociażby z mieszanymi odczuciami przekazują informację o tym, co się dzieje tam gdzie ci tzw. uchodźcy trafiają lub tam gdzie znajduje się już często większość muzułmańska - np. niektóre dzielnice i miasta Anglii, Francji, Szwecji czy Niemiec. I nie jest to obraz, który pomaga w decyzji czy nawet chęci pomocy takim ludziom.
  Dochodzi też do tego sprawa rodzin, osób, tych nawet chrześcijańskich, które zostały już przyjęte z objętych wojną obszarów, a które po pewnym czasie, czasem pod osłoną nocy i bez żadnego słowa wyjaśnienia czy podziękowania, po prostu uciekły także z Polski, tam, gdzie naprawdę chciały być.
  doceń 11
 • Anaja
  29.01.2016 08:33
  Przykro czytać ks. biskupa... Ale w tej sprawie się myli i na szczęście od niego niewiele zależy.
  doceń 10
 • Ewa
  29.01.2016 15:19
  Wielkim błędem jest tworzenie całych dzielnic muzułmańskich...."w kupie siła" ! należy tych ludzi rozmieszczać na terenie całego kraju, wtedy jedna lub dwie rodziny nie stanowią zagrożenia. Powinni też podpisywać "lojalkę", że prawo i tradycję wybranego kraju będą szanować. Chusty z głów i praca ...a nie socjal
  doceń 4
 • MW
  29.01.2016 22:25
  Skoro Biskup chce ogłosić konkurs, to ja już zgłaszam swój projekt. trzeba zacząć od wynajęcia Airbusów A380 w wersji 850 miejscowej. Potem sprawdzamy, którzy uchodźcy mogą udowodnić, że są uchodźcami. Tymi, którzy nie mogą, zapełniamy Airbusy A 380 i wywozimy ich tam, skąd przyjechali. Będą w jedynej cywilizacji, którą rozumieją i którą kochają. A my będziemy mieli z nimi spokój. Natomiast sama wypowiedź świadczy o tym, że biskup naćpał się ideami Franciszkowymi. Tak samo jak od obecnego Biskupa Rzymu, chcę się dowiedzieć, co z grzechami, powodującymi że biedni są biedni? Co jeśli wina jet również po ich stronie? Jednocześnie też proszę o wsparcie! Jestem niepełnosprawnym, nie udało mi się założyć rodziny. Chyba też mi się należy!!! Niech choć ktoś mi sfinansuje kurs pisania gier komputerowych! Myślę,że jestem bardziej potrzebujący, niż uchodźcy, w końcu nie wolno mi przenosić ciężkich przedmiotów, więc praca fizyczna odpada.
 • Józef z Rybnika
  30.01.2016 00:25
  To jakieś nieporozumienie chyba ,co to ma być!!!Teraz rozumiem dlaczego w jego diecezji tak sprawy się mają,czy to jest dobra praca dla dobra naszego kościoła?Przecież jego i naszym obowiązkiem jest umacniać kościół i nawracać słowem zabłąkanych,czy to on właśnie czyni? u mnie wywołuje to tylko zgorszenie SZCZĘŚĆ BOŻE
  doceń 4
 • ssw2
  31.01.2016 18:48
  Niech ksiądz zacznie od wolnych salek przy parafiach!
  doceń 6
 • Bolesław Grabowski
  09.02.2016 22:04
  Proponuję by entuzjaści muslimskiej inwazji na Europe wzieli do swoich domów tych młodych wypasionych byczków...proszę tylko o pełną gościnę i nie zamykać sypialni córek na klucz i nie chować noży w kuchni....
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy