107,6 FM

 • spe
  24.11.2016 20:28
  @"nie powinno się twierdzić, że wszyscy, którzy żyją w nieregularnych sytuacjach, znajdują się w stanie grzechu ciężkiego i utracili łaskę uświęcającą"

  - Materia jest poważna bez dwóch zdań.
  - Brakowi świadomości raczej łatwo jest zaradzić, gdyż wystarczy poinformowanie nieświadomego (grzesznych napominać to dobry uczynek - nie żadna niestosowność) o wymaganiach Kościoła.
  - Brak wolnej woli dokonania aktu płciowego, czyli przymuszanie do współżycia, moim zdaniem, wyklucza zakwalifikowanie do "sytuacji nieregularnych" i jest to temat oddzielny, znacznie cięższy (w obszarze niewolnictwa seksualnego).

  Powyższe, moim zdaniem, nie uprawnia do stwierdzenia, że należy dopuszczać do Komunii Św. osoby pozostające w sytuacjach nieregularnych.
  doceń 6
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy