107,6 FM

 • Gość
  22.02.2017 02:31
  Czy na pewno Kosciol katolicki jest kontynuatorem Kosciola zalozonego przez Jezusa Chrystusa? Jezus jakos tak nikogo nie spalil na stosie i uczyl nas gromadzenia sobie skarbow w niebie,a nie tu na ziemi.
  • sp
   22.02.2017 09:11
   Judasz, jeden z Dwunastu, również wydał na śmierć i gromadził skarby na ziemi, ale czy obarczysz odpowiedzialnością za to samego Jezusa oraz resztę Apostołów?
   doceń 1
 • Gość
  22.02.2017 07:07
  Chrzescijan na świecie są prawie dwa miliardy. My patrzymy z pozycji krajów wysoko rozwiniętych, gdzie rzeczywiście wygląda to marnie. A dla nas biedne dziecko w Afryce nie jest prawdziwym chrześcijaninem, chociaż to właśnie ono mogłoby nas nauczyć co znaczy wierzyć, bo ono oprócz Boga często nie ma nikogo, na kim mogłoby się oprzeć. A ludziom w bogatych krajach się w głowach przewraca.
  doceń 2
 • Gość
  22.02.2017 07:44
  Jeśli KK dalej będzie się liberalizował to na pewno nie przetrwa. Liberalizację widać wszędzie głównie na portalu wiara.
  • Gość
   22.02.2017 08:31
   Radykalizm poznaje się po tym jak ktoś żyje. Radykalne życie nie polega na tym że się siedzi przed kompem i stuka w klawisze, krytykując wszystkich za liberalizm. Tak to każdy potrafi być radykalny.
   • Gość
    22.02.2017 09:56
    Nie wiem jak "żyje" portal wiara.pl , ale wiem co pisze np. o rozeznawaniu w sprawie cudzołożników, o integrowaniu się z protestantami, o Lutrze.... , ponadto usuwane są komentarze niezgodne z linią programową portalu, czyli komentarze typowo katolickie.
    Stąd moja ocena: wiara to portal liberalno-katolicki.
    doceń 5
    0
  • Gość
   22.02.2017 19:41
   Wlasnie jesli sie nie zliberalizuje to szybko padnie. To kosciol ma byc dla czlowieka a nie czlowiek dla kosciola,(to samo twierdzi miedzy innymi papiez franciszek) czlowiek sie zmienil to i kosciol musi...
   doceń 1
 • Niech Bedzie Pochwalony
  22.02.2017 09:23
  Witam mysle a nawet jestem pewien ze tag jak dlugo beda ludzie zyc w ubustwie tak dlugo kosciol Chrystusowy sie nie zachwieje A biednych ludzi na swiecie jest z kazdym dniem coraz wiecej i do kogo sie zwruca o pomoc jak zostana sami samotni.A ci ktozy zostali w wierze wychowani nawet gdy sie zagubia przez te wszystkie rzeczy materialne I uzywki mysle ze w chwili smierci beda prosic Chrystusa o przebaczenie.Sa jeszcze miejsca na swiecie gdzie sie nie mowi dzien dobry wchodzac do czyjegos domu Tylko Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystusowy. I to sie nigdy nie zmieni z Bogiem
  doceń 2
 • Gość
  22.02.2017 11:04
  Jezus mówił o sobie jako o "opoce". Nie mówił o budowaniu kościoła na Piotrze, który, jak każdy człowiek, jest grzesznikiem. Inaczej kościół jest zbudowany na grzechu.
  • adam
   22.02.2017 20:57
   Zakładam, że jesteś protestantem, a przez to tkwisz w błędzie. Jezus wyraźnie nazwał Piotra opoką, nie zmieniaj znaczenia słów Jezusa! Trochę wiary w Boży plany zbawienia, w którym w Bóg w swojej pokorze i wspaniałomyślności przewiduje też miejsce dla człowieka. Taki właśnie jest nasz Bóg, który wierzy w nas ludzi pomimo naszej grzeszności i słabości i chce się nami posługiwać! Chwała Bogu za to!!!
   doceń 0
 • Gość
  22.02.2017 13:34
  ”Wojujący islam”? To mowa nienawiści i niesprawdzone dane. Niemal 1/4 populacji świata to muzułmanie reprezentujący różne odłamy islamu. Sprowadzanie około 1,5 mld ludzi do jednej nazwy to zbrodnia przeciwko logice i byciu rzetelnym. To sianie paniki i umacnianie uprzedzeń. To tak jakby powiedzieć ”pedofilski katolicyzm" na podstawie tego, że zdarzają się przypadki pedofilii wśród katolików. Ani katolicyzm nie jest pedofilski ani islam wojujący. Howgh!
  doceń 3
 • Anonim (konto usunięte)
  23.02.2017 14:54
  Czy Kościół przetrwa następny wiek?
  Siarczysty Tytuł stary, jak Kościół na świiecie istnieje w preróżnych odmianach stawianych,dawno już nie ma tych, co ten temat podejmowali i przeróżnie mu prorokowali i stękali, co się to z nim nie stanie itp itd.. Temat, który ujmuje w to powiedzenie :Góra rodzi mysz...i tu też, a analiza tematu, czy synteza, pożal się Boże, lepiej tego tu nie wymieniać, by przykrości nie robić ludzkiemu rozumowaniu, na co go stać….ogolić tylko te długie brody tego tematu, czy Kościół przetrwa,
  a jeśli się już chce na ten coś napisać, to proszę ale nie powtarzać już tego, co inni już 100 razy napisali albo powiedzieli, a niejeden czytelnik już też nawet i 1000 razy to sobie tak uświadamiał
  doceń 0
 • Anonim (konto usunięte)
  23.02.2017 15:04
  Adamie skąd to wiesz, że Bóg wierzy w nas itd?????? gdzie to jest w PS ????
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter