Komentarze | 16 | Dodaj swój komentarz »

Śledzenie dyskusji..

Plusów: 14 paulus 14.11.2017 18:58
Niezalogowany użytkownik ...nie bedziesz mial bogow cudzych przedeMNA.....Szczesc Boze
Plusów: 23 STARKA 14.11.2017 19:28
Niezalogowany użytkownik Piękna, jednoznaczna postawa biskupa : "tak-tak ,,nie-nie ". A tytuł owego zaproszenia i tego felietonu niewłaściwy :, bo nie chodziło masonom o pojednanie a o skłócenie i spenetrowanie Kościoła.
Plusów: 0 pcc 14.11.2017 20:13
Niezalogowany użytkownik Lepiej, by tam w ogóle do nich nie chodził niż poszedł i obraził. Wielu masonów, zwłaszcza we Francji nie może być ekskomunikowanych, bo nie byli nigdy w Kościele, nawet nie przyjęli chrztu świętego. Należąc do masonerii nie sprzeniewierzyli się stanowisku Kościoła. Jak można do nich zwracać się takim językiem? Z pewnością wątpiących masonów w ten sposób nie pozyskał.
Plusów: 22 KJ 14.11.2017 21:03
Niezalogowany użytkownik Szok! Włoski biskup, a katolik! I mówi, jak jest :)
Plusów: 32 Maksymilian 14.11.2017 21:47
Niezalogowany użytkownik Trzeba przypomnieć św. o. Maksymiliana, który założył rycerstwo Niepokalanej po tym, jak widział na ulicach Rzymu demonstrację masonów, którzy na transparentach wprost deklarowali, że miejsce papieża na Watykanie zastąpią szatanem. Masoneria propaguje satanizm, i dlatego nie ma złudzeń że teraz chcą przez kłamstwo uśpić czujność ludzi. Inny święty, bp Pelczar napisał książkę o masonerii i nie zostawił złudzeń o co im chodzi. Teraz masoneria francuska opluwa Polskę, bo im nie w smak, że katolicyzm nie da sobie narzucić ich kłamstwa.
Mi68 15.11.2017 00:01
Komentarz został usunięty.
Plusów: 3 JJ 15.11.2017 05:16
Niezalogowany użytkownik Z islamskimi wyznawcami poganskiego bozka Allaha i z heretyckimi protestantami jest dialog ekumeniczny, a z Masonami nie. Jakis powod takiej decyzji by sie przydal, tym bardziej, ze Masonom blizej do Chrzescijanstwa, niz Muzulmanom, czy Protestantom.
Plusów: 7 thebodzio 15.11.2017 14:21
Niezalogowany użytkownik Przepraszam, ale w tej wypowiedzi są błędy rzeczowe, których nie można pozostawić bez sprostowania.

Dialog ekumeniczny obejmuje sobą kościoły i wspólnoty Chrześcijańskie i ma na celu pracę nad pojednaniem i zjednoczeniem Chrześcijan w jednym Kościele. W przypadku religii niechrześcijańskich ma miejsce tzw. dialog międzyreligijny. Nie można mieszać ze sobą tych pojęć.

Masonom bliżej do Chrześcijaństwa niż Muzułmanom i Protestantom? A według jakiejż to metryki? Od kiedy to bliższy Chrześcijaństwa jest pogląd, że istnieje i działa we wszechświecie jakaś bliżej nieokreślona „siła sprawcza” (Architekt) niż wyznawana przez większość Protestantów wiara w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa?
Plusów: 2 JJ 16.11.2017 03:40
Niezalogowany użytkownik Wolnomularstwo nie ma nic wspolnego z religia - polecam lekture encyklopedii na ten temat:
pl.wikipedia.org/wiki/Wolnomularstwo#Wolnomularstwo_a_religia
A do tego sprytnie pominales temat Islamu. Moze jakis komentarz w sprawie calowania Koranu przez papieza, pozwalanie na islamskie modly w kosciolach katolickich, etc. Jezeli protestantyzm nie jest herezja, to proponuje dialog w kwestii akceptacji (w KK) homoseksualizmu, aborcji, a takze Herezji "kasperianska" (papiez Franciszek juz wyszedl z inicjatywa w tej sprawie), rozwodow, kaplanstwa kobiet, etc.
Tak wiec podtrzymuje to co napisalem - blizej Masonom do Chrzescijanstwa, niz Islamowi, czy protestantyzmowi, z ktorymi tak chetnie brataja sie papieze i KK w "duchu ekumenizmu". I widac tutaj ogromna niespojnosc w podejsciu KK do ogolnie pojetego dialogu.
Plusów: 0 Chrześcijanin 15.11.2017 21:32
Niezalogowany użytkownik Proszę uzasadnić, że protestanci to nie chrześcijanie
Kopyrda 15.11.2017 06:34
Komentarz został usunięty.
Plusów: 22 hjtghtgh 15.11.2017 10:22
Niezalogowany użytkownik Bez względu czy w to wierzycie czy nie masoni czczą szatana dlatego są z miejsca ekskomunikowani i są poza kościołem... nie piszcie takich rzeczy że to są tylko ludzie co poszukują prawdy... bo w ten sposób ludzi w błąd wprowadzacie... trzeba jasno powiedzieć że masoni to wyznawcy szatana...
Plusów: 0 JJ 17.11.2017 02:18
Niezalogowany użytkownik Mylisz sie. Wspolczesne wolnomularstwo nie ma nic wspolnego z religia - polecam lekture encyklopedii na ten temat:
pl.wikipedia.org/wiki/Wolnomularstwo#Wolnomularstwo_a_religia
Plusów: 17 Maciej 15.11.2017 10:33
Niezalogowany użytkownik Szanowna redakcjo!
Co to za tytuł artykułu? Biskup mówi jak jest, a nie odrzuca "gest pojednania", czy cokolwiek innego. Masoneria chce zniszczyć Kościół, a świat zmienić, by zupełnie nie przypominał on tego z Bożego Zamysłu.
Plusów: 3 aik 15.11.2017 12:21
Niezalogowany użytkownik Stanowczo proszę zmienić ten absurdalny tytuł!
Plusów: 4 S 15.11.2017 11:15
Niezalogowany użytkownik Polecam przeczytać tzw. "Przymierze nowoczesnej teologii z filozofią ku obaleniu Religii Chrystusowej", o którym można przeczytać w "Przeglądzie Katolickim" z XIX wieku (rocznik XI, nr 52 z dnia 25 grudnia 1873 roku).
Plusów: 0 mała 17.11.2017 13:23
Niezalogowany użytkownik wolnomularstwo a masoni to w tej sytuacji dwie inne rzeczy
Plusów: 1 wołający na puszczy 17.11.2017 13:59
Niezalogowany użytkownik Tych, którzy mają wątpliwości co do proweniencji masonerii i skutkowaniem przynależności do niej jako aut z przynależności do społeczności wiernych (wiernych kościołowi i Bogu ! ), radzę się wnikliwie zapoznać z moim wpisem . Będzie to tylko dotknięcie istoty rzeczy. Na początek wskazówka , gdzie leży w przykazaniach Bożych zakaz przynależności do takich organizacji, skoro ma on skutkować ekskomuniką automatyczną . Tutaj rozwikłam człony tego fragmentu dodając uwagi w nawiasach : " Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! -(Nie będziesz dwom panom służył" Bogu i mamonie" , bo takie wyznawanie wiary jest nierządem wobec Boga.Nierząd , to sprzeniewierzenie , w tym wypadku miłości , tej " z całego serca swego,
z całej duszy swojej, z całej myśli swojej, ze wszystkich sił swoich") .Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego-( Odnoszono to do rzeźb i malowideł , a jest tutaj ukryta metafora ,oznaczająca odzwierciedlenie na ziemi postaci i obrazu zwierzchności i panowania (tzw. lwy)sprzeciwiające się Bogu , o czym wspomina św. Paweł . To realne pierwiastki duchowe wrogie kościołowi i Bogu , a mające władzę na ludzkimi myślami i wyborami oraz budujące na ziemi królestwa doczesne - jeden z obywateli tego świata z przyp. o synu marnotrawnym), co jest na niebie wysoko- (" zło na wyżynach niebieskich " , o którym napomknął św. Paweł - jest to bardzo rozległy temat ,czego tutaj nie rozwinę, bo nie zdołam w takim formacie tekstu ), ani tego, co jest na ziemi nisko-( to dotyczy szczególnie tego co w ludzkich oczach złe i podłe ), ani tego, co jest w wodach pod ziemią!-( Ziemią jest ludzkość , a wody pod nią , to wszelaki duch nad którym ma człowiek panować a nie ulegać pokusie od niego ! ) .Nie będziesz oddawał im pokłonu( nie będziesz się przed nimi uniżał ! )i nie będziesz im służył- ( nie będziesz wykonywał ich natchnień i poleceń ), ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym- ( o to co należy się tylko Bogu: miłość największa , najdoskonalsza sztuka i piękno sprowadzane za pomocą talentów od Niego oraz cześć i uwielbienie ) , który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą- (tutaj jest zawarty grzech przeciw Duchowi Świętemu ). Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."- ( Tutaj natomiast błogosławieństwo według tych słów;" Stół dla mnie zastawiasz
wobec mych przeciwników;
namaszczasz mi głowę olejkiem;
mój kielich jest przeobfity4.
6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pańskim
po najdłuższe czasy. " .). O. M.M. Kolbe ułożył modlitwę ,którą pamiętam ,że modliła się moją babcia i rodzice
,ale potem marszruta " poprawności politycznej " w kościele nakazała rozmydlić jej wymowę. Oto ona: " „O Maryjo, bez zmazy pierworodnej poczęta-(zmaza pierworodna to przerwanie pasma żywota pierwszych rodziców- Maryja była od tego zachowana ) , módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają , a zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie”. Taka modlitwa przynosi nieraz skutek , czego świadectwo dał nasz wieszcz narodowy A. Mickiewicz ,a wy te słowa wypowiadacie nie rozumiejąc ich ." Panno Święta, co jasnej bronisz Częstochowy

I w Ostrej świecisz Bramie! Ty, co gród zamkowy

Nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem!

Jak mnie dziecko(dziecko Maryi) do zdrowia powróciłaś cudem

(Gdy od płaczącej matki (ziemska matka prosząca Boga o nawrócenie syna po tym jak przystąpił do wolnomularstwa we Francji) pod Twoją opiekę

Ofiarowany(matka Mickiewicza powierzyła nawrócenie jej syna Pani Jasnogórskiej), martwą podniosłem powiekę(odzyskał wzrok i życie w Bogu)

I zaraz mogłem pieszo do Twych świątyń progu

Iść za wrócone życie(wyrwanie z paszczy lwa) podziękować Bogu),

Tak nas powrócisz cudem na Ojczyzny łono...-(łonem ojczyzny , które rodzi jej synów jest patriotyzm ,a nie służba światowym mocarstwom , tym widzialnym i niewidzialnym).