Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie w Tychach to nie tyle instytucja co przede wszystkim wspólnota, która wciela w życie wizję Kościoła ks. Franciszka Blachnickiego. O Tyskich Wieczorach Uwielbienia, codziennej formacji członków wspólnoty, łączeniu osób w różnym wieku i sytuacji życiowej porozmawiamy w audycji.
Poza tym że służą w ramach Oaz Ruchu Światło-Życie, dzieciom, młodzieży i rodzinom, formują siebie i budują wspólnotowe relacje. Księża skupieni w Unii Kapłanów Chrystusa Sługi wcielają w życie ideę ks. Franciszka Blachnickiego. Czym to kapłańskie Stowarzyszenie różni się od Zgromadzenia Zakonnego? M. in. o tym porozmawiamy z ks. Waldemarem Maciejewskim.
"Wierzę, że do pełnego poznania Syna Bożego możemy dojść tylko razem, jako bracia i siostry w Chrystusie, którzy noszą nawzajem swoje brzemiona" - to fragment tekstu Przymierza jakie zawierają członkowie Wspólnoty Jezusa Miłosiernego w Rybniku. O wspólnocie wielopokoleniowej, która jest jednocześnie Szkołą Nowej Ewangelizacji opowiemy w poniedziałek wieczorem.
- Zamarzyliśmy zorganizować w tym roku świetne rekolekcje dla ludzi, którzy nie chcą bylejakości w swoim życiu - mówią organizatorzy Rekolekcji 149 godzin. O tych rekolekcjach opowiemy w programie.
Co się dzieje, gdy szczęśliwej kobiecie, artystce, żonie i mamie zajrzy w oczy depresja? Czy wiara w Boga chroni przed chorobą? Maria Kudełka - Gonet w szczerej i odważnej rozmowie mówi o szczęściu, jakim jest pomoc, która przychodzi w czasie największych ciemności.
Ruszył Ogólnopolski Telefon Autyzmu. Osoby z autyzmem oraz ich rodziny potrzebujące wsparcia i informacji w sprawach formalnych, diagnostyki i terapii mogą skorzystać z bezpłatnego Ogólnopolskiego Telefonu Autyzmu, które uruchomiło Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi AS. Zespół telefonu tworzą wysokofunkcjonujące osoby ze spektrum autyzmu. O tym szczegółach inicjatywy rozmawiamy w audycji.
Jak definiują swoje miejsce w Kościele narzeczeni, którzy przygotowują się do małżeństwa? Czy w rodzinach wciąż bardziej religijne są kobiety i to one dbają o przekazywanie wiary dzieciom? Dlaczego w Kościele coraz mniej jest mlodych? M.in. o tym rozmawiamy z dr Ewą Poradą, archidiecezjalnym doradcą życia rodzinnego.
Nowy piórnik, pierwszy tornister... Bloki, kredki, zeszyty, podręczniki - to wszystko przychodzi do głowy rodzicom, gdy 1. września coraz bliżej. A może pod koniec wakacji powinniśmy pomyśleć o przygotowaniu do szkoły od strony emocji? Co zrobić, by wyposażyć dziecko nie tylko w potrzebne mu przybory szkolne, ale także w psychiczną siłę? M.in. o tym porozmawiamy w programie.
- Jako kobiety doświadczamy kryzysu w bardzo różnych sytuacjach: strata kogoś bliskiego, choroba, pandemia, depresja, przemoc w rodzinie... Chcemy pomagać kobietom w każdej z tych sytuacji - mówi s. Anna Bałchan SMI, założycielka Stowarzyszenia Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej, którego celem jest pomoc kobietom i ich dzieciom zagrożonym lub dotkniętych przemocą seksualną, fizyczną i psychiczną, ofiarom handlu kobietami, ofiarom przymuszonej prostytucji oraz ich rodzinom. O tym jakiej pomocy potrzebują współczesne kobiety i o tym jak kobiety mogą innym kobietom pomagać porozmawiamy w programie.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07