Uprowadzony przed trzema laty syn b. premiera Pakistanu Yousufa Razy Gilaniego, Ali Haider, został uwolniony w Afganistanie - powiadomił we wtorek szef opozycyjnej Pakistańskiej Partii Ludowej Bilawal Bhutto Zardari. Informację tę potwierdził pakistański MSZ.
Papież Franciszek przyjął wczoraj prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angela Amata SDB i polecił tej dykasterii opublikowanie 3 dekretów. Dwa z nich dotyczą autentyczności cudów za wstawiennictwem błogosławionych (do kanonizacji), a jeden heroiczności cnót sługi Bożego.
Skrócenie maksymalnego czasu pracy w Wielki Piątek i Wigilię do czterech godzin zakłada projekt ustawy autorstwa posłów PSL. Sejm zajmie się nim na posiedzeniu w tym tygodniu.
Rusza nowy program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z budżetem 50 mln zł, który będzie wspierać innowacyjne rozwiązania w polskim przemyśle systemów bezzałogowych (SBZ). "Przemysł lotniczy, w tym zwłaszcza produkcja dronów, może stać się polską specjalnością" - powiedział PAP wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
W czwartek w krypcie katedry przewodniczyć jej będzie abp Wiktor Skworc.
Młody, wcześniej nienotowany przez policję Niemiec zaatakował we wtorek ok. godz. 5 nożem pasażerów oczekujących na pociąg na stacji szybkiej kolei miejskiej (S-Bahn) w Grafing pod Monachium. Zranił cztery osoby. Jedna nie żyje.
Lęk przed imigracją nie wynika przede wszystkim z islamofobii czy szowinizmu, lecz jest normalną reakcją na to, że w ubiegłym roku dzika polityka migracyjna doprowadziła do pewnych zagrożeń i problemów – zauważa kard. Dominik Duka.
Wojskowi instruktorzy szkolą cywilów w strzelaniu, skokach ze spadochronem, ale także uczą odporności na lęk, stres czy chłód - opowiada PAP Damian Duda z Legii Akademickiej, proobronnego stowarzyszenia, które organizuje szkolenia dla chętnych. W tym roku będą zabezpieczać także Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
Maturzyści we wtorek rano przystąpią do pisemnego egzaminu z wiedzy o społeczeństwie. Po południu będzie egzamin z historii muzyki. Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07