Europejski Bank Centralny (EBC) utrzyma pożyczki ratunkowe dla greckich banków na obecnym poziomie ok. 90 miliardów euro. Zostało to ogłoszone po obradach Rady Prezesów EBC we Frankfurcie w niedzielę - podała agencja dpa.
- Ta przestrzeń otwiera nieograniczone możliwości tworzenia tutaj wszelakich wystaw, spotkań, sytuacji artystycznych, performance - twierdzą zwiedzający Muzeum Śląskie.
W samo południe w zajezdni przy ul. Słowiańskiej rozpoczął się strajk. Młodzi ludzie z biało-czerwonymi flagami, przy nich ksiądz, a naprzeciwko tarcze i gumowe pałki.
30 czerwca mija termin zapisów na rekolekcje „Jezus na Stadionie”, które poprowadzi ojciec John Baptist Bashobora. Wspólne całodzienne uwielbienie Chrystusa odbędzie się 18 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tym razem będą one przebiegały pod hasłem „Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości”.
Złotówkę za każdą przepłyniętą długość pływalni wpłacą sponsorzy tegorocznego Maratonu Pływackiego na rzecz dzieci osieroconych, którymi opiekuje się Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. 101 osób przepłynęło ponad 5,5 tys. długości!
Do zawierzenie się Jezusowi i Jego miłości zachęcał papież Franciszek podczas rozważania przed południowa modlitwą Anioł Pański na placu św. Piotra w Watykanie.
Widzisz dziecko zostawione samo w samochodzie w gorący dzień - reaguj! W jaki sposób? Lekarze i policjanci apelują, by nie zostawiać dzieci samych w samochodzie, szczególnie w czasie upałów. Rodzice powinni też pamiętać o tym, że do niebezpiecznego przegrzania dziecka może dojść podczas dłuższej podróży, w nieklimatyzowanym aucie.
Wyjście Grecji ze strefy euro "wydaje się teraz prawie nieuniknione" - ocenił minister finansów Austrii Hans Joerg Schelling w niedzielnym wydaniu austriackiego dziennika liberalno-konserwatywnego "Die Presse". - Polska przyjmie euro wtedy, kiedy sama będzie na to gotowa i kiedy strefa euro będzie dla nas atrakcyjnym miejscem dla stabilnego rozwoju; nie gonią nas terminy - mówi tymczasem polski minister finansów Mateusz Szczurek.
W Grecji rosną kolejki przed bankomatami. Pieniądze wybierają Grecy i zagraniczni turyści, choć ci pierwsi, przynajmniej w rozmowach, starają się lekceważyć groźbę bankructwa kraju, a większość tych drugich nie zdaje sobie sprawy z tego zagrożenia.
Gdy usłyszałem o spotkaniu biblijnym w parafii, wpadłem na genialny pomysł: „Pójdę na to spotkanie i zburzę tę sielankę. Zniszczę księdza. Wstanę i powiem, że opowiada głupoty”.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07