Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział w piątek, że są dowody na to, iż czołowy doradca prezydenta Rosji Władisław Surkow kierował grupami snajperów, którzy strzelali przed rokiem do demonstrantów na Majdanie Niepodległości w Kijowie.
Uczestnicy słynnej głodówki protestacyjnej w Bieżanowie wspominali wydarzenia sprzed 30 lat.
Hanna Gronkiewicz-Waltz po wstępnych ekspertyzach zdecydowała, że nie będzie remontu Mostu Łazienkowskiego, tylko przebudowa kosztem nawet 130 mln zł. Czeka nas kilkanaście miesięcy korków.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w połowie lutego najwięcej Polaków poparłoby PO - 33 proc., drugie miejsce zajęłoby PiS z Solidarną Polską i Polską Razem - 27 proc. - wynika z sondażu TNS Polska. Do Sejmu dostałoby się ponadto SLD - 9 proc. oraz PSL - 8 proc.
„Gość Niedzielny” utrzymuje się na pozycji lidera czasopism opinii – wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.
Uszkodzenia Mostu Łazienkowskiego są tak duże, że potrzebna jest wymiana całej konstrukcji stalowej mostu. To najlepsze, najszybsze i najtańsze rozwiązanie - powiedział prof. Henryk Zobel, dziekan wydziału inżynierii lądowej Politechniki Warszawskiej.
Najwyższa instancja pakistańskiego wymiaru sprawiedliwości ma pochylić się nad sprawą skazanej za rzekome bluźnierstwo Asii Bibi. Informację taką podał Vatican Insider.
Był 22 lutego 1931 roku. W celi płockiego klasztoru św. Faustyna usłyszała od Jezusa: "Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie".
Ojciec Święty przyjął 20 lutego w Pałacu Apostolskim w Watykanie biskupów ukraińskich, kończących wizytę „ad limina Apostolorum” w Rzymie.
Przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Andrij Łysenko powiedział w piątek, że ponad 20 rosyjskich czołgów, 10 wyrzutni rakietowych i autobusy z bojownikami przekroczyły granicę z Ukrainą i skierowały się do Nowoazowska.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07