Jerzy Owsiak nakazał wyrzucenie dziennikarza Telewizji Republika z konferencji prasowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Torwarze w Warszawie.
O roli miłości w poznaniu Boga mówił dziś Franciszek podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty. Zaznaczył, że Bóg swoją miłością zawsze nas poprzedza, zaś miłość chrześcijańska to nie słowa, lecz konkretne czyny. Papież podkreślił także, iż do poznania Boga nie wystarcza intelekt, ale potrzebna jest miłość.
Polska jest gotowa rozważyć różne formy wsparcia walki z organizacją terrorystyczną Państwo Islamskie, decyzja, na czym mogłyby one polegać, to kwestia miesięcy - powiedział w czwartek wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak.
Były pielęgniarz z Dolnej Saksonii, który jest oskarżony o dokonanie serii zabójstw na pacjentach, przyznał się do pozbawienia życia około 30 osób - powiedział w czwartek przed sądem w Oldenburgu psychiatra, który jako rzeczoznawca badał oskarżonego.
Górnicy w zagrożonych likwidacjach i zwolnieniami kopalniach Kompanii Węglowej spontanicznie i bez udziału związków zawodowych rozpoczęli masówki pod ziemią. Do pracowników, którzy po nocnej zmianie nie wyjechali na powierzchnię, dołączają kolejni.
Palikot w programie Moniki Olejnik stwierdził, że Terlikowski "podżega do morderstwa". Cała sprawa w kontekście zamachu dokonanego przez islamistów w Paryżu.
O rządowym programie restrukturyzacji Kompanii Węglowej z z Dominikiem Kolorzem, przewodniczącym Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność", rozmawia Andrzej Grajewski.
Kompania Węglowa zatrudnia blisko 49 tys. pracowników w 14 kopalniach. Już w lutym może zabraknąć pieniędzy na wypłaty dla pracowników. Rządowy plan naprawczy spółki zakłada likwidację 4 kopalń, przeniesienie 6 tys. ludzi i osłony socjalne dla 5,2 tys. zwalnianych.
Mężczyzna uzbrojony w broń automatyczną zastrzelił w czwartek policjantkę w Montrouge na południe od Paryża i ciężko ranił innego funkcjonariusza. Napastnik nadal przebywa na wolności - poinformował francuski minister spraw wewnętrznych Bernarda Cazeneuve.
- Obecnie pod ziemią strajkuje już około 400 osób. Tylu górników od wczoraj dołączyło do pierwszej grupy, która rozpoczęła protest - mówi Andrzej Dyrdoń z kopalnianej "Solidarności" w Brzeszczach.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07