Wystąpienie papieża Franciszka w Parlamencie Europejskim spotkało się z dobrym przyjęciem - ocenił polski europoseł prof. Ryszard Legutko. Dodał jednak, że pozostaje ono bez wpływu na prace europarlamentu, który w większości jest niechrześcijański, a nawet antychrześcijański.
"Mimo tragicznych doświadczeń ubiegłego wieku Europa wciąż ulega pokusom z przeszłości".
Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski został nominowany do drużyny roku UEFA. Kapitan polskiej reprezentacji znalazł się na liście obok takich gwiazd jak Gareth Bale, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic, Lionel Messi i Neymar.
To było bardzo pojednawcze przemówienie. Trudno będzie z nim polemizować - tak wystąpienie papieża Franciszka w Parlamencie Europejskim w Strasburgu skomentował polski europarlamentarzysta, były wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal.
Warszawska prokuratura prowadzi śledztwo ws. naruszenia ustawy o partiach i niedopełnienia obowiązków i wyrządzenia "wielkiej szkody majątkowej" na 1,9 mln. zł w finansach partii Twój Ruch przez zawarcie umowy na utworzenie systemu ewidencji członków partii.
60 proc. mieszkańców Katalonii jest zdania, że reforma hiszpańskiej konstytucji to jedyny sposób na wyjście z politycznego impasu w relacjach między rządem centralnym w Madrycie a regionem - wynika z sondażu opublikowanego we wtorek przez dziennik "El Mundo".
- Nadeszła pora, aby wspólnie budować Europę, która nie obraca się wokół gospodarki, ale wokół świętości osoby ludzkiej, wartości niezbywalnych - powiedział papież Franciszek w swym przemówieniu na forum Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
Dwie kolejne osoby zatrzymała w Poznaniu i Warszawie policja na polecenie krakowskiej prokuratury, prowadzącej śledztwo w sprawie zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary - poinformowano we wtorek PAP w Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie.
Papież Franciszek przybył we wtorek przed południem do Strasburga, gdzie odwiedzi Parlament Europejski i Radę Europy. Będzie to najkrótsza zagraniczna podróż w historii papieskich pielgrzymek; potrwa około 4 godzin.
Od powstania Izraela w 1948 r. fundamenty jego istnienia wyrastały z ideału demokracji dla wszystkich mieszkańców; dlatego tak przygnębiające jest przyjęcie przez izraelski rząd kontrowersyjnej ustawy określającej Izrael jako "państwo żydowskie" - pisze "New York Times".
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07