Jezus toczy duchową bitwę z diabłem. Ma ona dwa wymiary.
"Zacznij tam, gdzie jesteś, użyj tego, co masz, zrób to, co możesz" - ta myśl towarzyszyła uczestniczkom kolejnego dnia skupienia dla kobiet, który odbył się dziś pod hasłem: "Moja wartość w sercu Pana" w bielskim kościele św. Pawła.
Wielkopostny dzień skupienia dla księży w Gliwicach. O współpracy świeckich i duchownych mówił Aleksander Bańka.
Prezydent Andrzej Duda prowadzi dzisiaj kampanię wyborczą w województwie śląskim. W Katowicach brał udział w uroczystości podpisania listu intencyjnego dotyczącego budowy HUB-a technologicznego - na terenie Szybu Pułaski kopalni Wieczorek.
USA wycofają kontyngent z Afganistanu w ciągu 14 miesięcy, jeśli talibowie wypełnią zobowiązania ws. zapobiegania terroryzmowi. Nastąpi wymiana jeńców, USA zniosą sankcje wobec talibów - wynika z porozumienia kończącego 18-letni konflikt podpisanefo w sobotę.
- Rzeczpospolita jest winna szacunek żołnierzom wyklętym; proszę, abyście jutro oddali im hołd - mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Bytomia (Śląskie). Przypomniał, że w niedzielę obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Od 2 marca do Niedzieli Palmowej 5 kwietnia można zapisać się na 8. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik.
O jeszcze większe umiłowanie Eucharystii zaapelował metropolita katowicki podczas wielkopostnego dnia skupienia dla duchowieństwa.
Artur Sówka, Marcin Dajek, Jakub Dudek to nowi diakoni archidiecezji katowickiej. Trzech alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przyjęło święcenia z rąk abp. Wiktora Skworca.
Liczę na to, że mój obraz ks. Ziei pozostawi pragnienie spotkania i dialogu ponad podziałami – mówi Robert Gliński w rozmowie z KAI. Reżyser filmu „Zieja” opowiada o kulisach powstania produkcji, wyzwaniach jakie stały przed twórcami, przybliża postać ks. Ziei oraz odnosi się do aktualnej sytuacji w polskim społeczeństwie i Kościele.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07