Finałowym akcentem tegorocznego Swiatowego Dnia Młodzieży w archidiecezji wrocławskiej będzie modlitwa śpiewami z Taizé w kościele pw. Krzyża Świętego na Ostrowie Tumskim. Będziemy ją transmitować na naszej stronie i Facebooku. Początek ok. 17.45.
W Niedzielę Palmową wokół gilowickiego drewnianego kościoła zakwita las barwnych palm. Te najpiękniejsze, czyli wykonane w sposób najwierniejszy starym regułom, otrzymują nagrody w konkursie, który już od 25 lat odbywa się tutaj zawsze tuż po tym, jak wierni z palmami przyniesionymi na Mszę Świętą i poświęconymi przez kapłana, wyjdą ze świątyni.
W Niedzielę Palmową kard. Kazimierz Nycz poświęcił palmy w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie i wręczył nagrody zwycięzcom konkursu palm.
Związek Nauczycielstwa Polskiego apeluje do premiera o „natychmiastowe spotkanie”. Beata Szydło odpowiada, że „priorytetem” są egzaminy.
Dzieci porwane w czasie II wojny światowej i poddane germanizacji nie mają prawa do odszkodowania – zdecydował Wyższy Sąd Administracyjny w Muenster.
We Włoszech narasta zjawisko przemytu nielegalnych imigrantów na pokładzie jachtów - podaje tygodnik "L'Espresso".
Z apelem o niesienie Dobrej Nowiny w internecie zwrócił się do młodych metropolita katowicki podczas spotkania w katedrze.
Gdy Jezus uroczyście wjeżdżał na kalwaryjskie wzgórze, tłum z palmami w rękach wołał głośno "Hosanna!". W Piekarach rozpoczęły się obchody największej na Śląsku plenerowej Pasji.
W Katowicach trwa Jarmark Wielkanocny. Na rynku można znaleźć m. in. gigantyczne pisanki i około 40 wystawców.
Metropolita krakowski przewodniczył uroczystości Niedzieli Palmowej na Wawelu.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07