Chcę zapewnić wszystkich chorych, że nigdy nie są sami. Pan Jezus, który sam przeszedł przez trudne doświadczenie bólu i krzyża jest obok was – powiedział Papież podczas spotkania z członkami włoskiego stowarzyszenia, które walczy z nowotworami układu krwiotwórczego i chłonnego. Na audiencję do Watykanu przybyło wielu chorych, ale także lekarze, wolontariusze i naukowcy, którzy działają w ramach tego stowarzyszenia.
Pierwszą konferencję podczas VI Diecezjalnego Dnia Kobiet w Skierniewicach wygłosił ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego".
Bytom pełen modelarzy. Rozpoczął się XV Międzynarodowy Festiwal Modelarski.
W gliwickiej katedrze rodzina, przyjaciele, współpracownicy i mieszkańcy miasta pożegnali wieloletniego wiceprezydenta.
- Przykazania głośno do nas wołają, zaś w oczach skrzywdzonych dzieci jest skrzywdzony Jezus - usłyszeli w płockiej katedrze księża uczestniczący w szkoleniu ws. ochrony małoletnich w pracy duszpasterskiej w diecezji płockiej.
"Ten, kto otacza opieką najmniejszych stoi po stronie Boga i przezwycięża mentalność odrzucenia" - mówił papież Franciszek w przesłaniu wystosowanym do uczestników sobotniej inauguracji szpitala pediatrycznego w Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej.
Tym, którzy z poświęceniem pomagają nam w organizacji Diecezjalnego Dnia Kobiet, postanowiliśmy podziękować statuetkami Anioła Dobroci. W tym roku wręczyli je bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki, oraz ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego".
W kościele św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach Mszą św. rozpoczął się VI Diecezjalny Dzień Kobiet. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki, a kazanie wygłosił bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji.
Józef Pękala ma 95 lat i do swej żony Leonardy - lat 94 - wciąż mówi "Mała". Zawsze tak było i kiedy brali ślub 75 lat temu, i gdy ją przytulał po śmierci dwojga dzieci, i kiedy razem szli pod krzyż postawiony pod domem, by swój dzień powierzać Bogu.
Zdecydowanie chcemy doprowadzić do tego, żeby na półkach były towary z markami polskimi, a nie tylko () z markami sklepów wielkopowierzchniowych. Chcemy, aby w ten sposób rolnicy mogli budować siłę swojej marki - powiedział w sobotę w Jasionce premier Mateusz Morawiecki.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07