Biskup nominat Andrzej Iwanecki urodził się w Siemianowicach Śląskich. Na zawołanie biskupie wybrał słowa: "Jezus jest Panem".
Podczas obrad biskup gliwicki podał informację o nominacji biskupa pomocniczego i czterech nowych prałatach w diecezji.
Odpowiedzialny za zabójstwo Piotra Stańczaka Ibrahim Panjabi jest też odpowiedzialny m.in. za uprowadzenie obywatela Anglii i atak na amerykański konsulat w Peszawarze - podaje SKW.
W ambasadzie RP przy Watykanie przekazano relikwie ambasador Panamy Miroslavie Rosas Vargas.
Już dziś, w sobotę 18 listopada o 18.00, w dolnej kaplicy kościoła św. Maksymiliana rozpocznie się otwarte spotkanie formacyjne dla młodzieży: Oświęcimskie Spotkanie dla Ducha Wzrastania.
Potępienie mafii ze strony Kościoła jest jasne. Z tego powodu wykluczam publiczny pogrzeb Riiny. Przypominam o papieskiej ekskomunice wobec mafiozów – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Włoch Ivan Maffeis.
Paweł Kontny, odważny ksiądz, który zginął w 1945 r., stając w obronie kobiet, napastowanych przez sowieckich żołnierzy, został upamiętniony w rodzinnych Paprocanach.
Ks. Adam Boniecki został pozbawiony możliwości swobodnego wypowiadania się w mediach, może jedynie współpracować z redakcją Tygodnika Powszechnego – poinformował KAI rzecznik prowincji zgromadzenia księży marianów.
Hiszpańskie służby przyznały, że kontaktowały się z Abdelbakim Es Sattym. Działo się to, gdy późniejszy przywódca zamachowców z Barcelony siedział w więzieniu za handel narkotykami.
Departament Stanu zawiadomił Kongres, że USA gotowe są sprzedać Polsce najnowszą wersję systemu antyrakietowego Patriot wraz z dodatkowym sprzętem. Wartość planowanej transakcji szacowana jest na 10,5 mld dol. - poinformowała w piątek Agencja Bezpieczeństwa Współpracy Obronnej Pentagonu.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07