Zwolennicy b. prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego wdarli się na przejście graniczne w Szeginiach (Medyka po stronie polskiej), przerwali kordon oddziałów specjalnych i - jak poinformowali obecni na miejscu politycy - "wnieśli go na rękach" na Ukrainę.
B. prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, który mimo odebrania mu ukraińskiego obywatelstwa stara się wjechać w niedzielę z Polski na Ukrainę, oświadczył, że po "cywilizowanej" odprawie po polskiej stronie granicy przed wyjazdem na drugą stronę powitał go ukraiński specnaz.
Papież Franciszek podczas przejazdu w papamobile ulicami miasta Cartagena w Kolumbii w niedzielę uderzył głową o metalową rurkę w pojeździe, gdy stracił równowagę w chwili gwałtownego hamowania. Na zdjęciach widać siniak i małą ranę na twarzy papieża.
B. prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili został w niedzielę odprawiony przez polskie służby graniczne i czeka wjazd na stronę ukraińską - poinformowała dziennikarzy zgromadzonych przed przejściem w Medyce (Podkarpackie) osoba z otoczenia Saakaszwilego.
Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek został zaatakowany przez 58-letniego mężczyznę gazem pieprzowym i paralizatorem podczas niedzielnej mszy dożynkowej. Poszkodowanemu nic się nie stało. Napastnik został zatrzymany.
Mężczyzna został ranny w niedzielę w ataku nożownika w kościele protestanckim w Birgmingham w środkowej Anglii, dwaj kolejni doznali obrażeń głowy, gdy próbowali powstrzymać napastnika podczas nabożeństwa - podała policja hrabstwa West Midlands.
Potężne fale morskie nacierające na wyspy u wybrzeży pod wpływem wichury, która dochodzi do 215 km/h i zrywa dachy, woda wdzierająca się w głąb lądu i trzy ofiary śmiertelne - tak w niedzielę rano zaczął się atak potężnego huraganu Irma na Florydę.
- Maryja odwiedziła to miejsce. Moim pragnieniem jest, aby nawiedzała i wasze życie, by dawała wam wiarę, nadzieję i miłość - mówił na zakończenie Eucharystii w Gietrzwałdzie opat generalny Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich ks. Giuseppe Cipolloni.
Kilka tysięcy ludzi w niedzielę 10 września przyszło lub przyjechało na rowerach do sanktuarium w Pszowie pod Wodzisławiem. Słynie ono z niezwykłego obrazu, na którym Maryja... uśmiecha się.
Ojciec Święty udał się do seminarium Najświętszego Serca Jezusowego w Medellín oraz hali widowiskowo-sportowej „La Macarena” na spotkanie z duchowieństwem, zakonnikami i zakonnicami, seminarzystami oraz ich rodzinami.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07