Ministerstwo spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii poinformowało w czwartek, że wezwało ambasadora Korei Północnej, by przedstawić mu potępienie dokonanej wcześniej w tym tygodniu kolejnej próby północnokoreańskiej rakiety balistycznej.
Premier Francji Edouard Philippe przedstawił w czwartek założenia reformy kodeksu pracy. Pracodawcy są zadowoleni, związki zawodowe i opozycja parlamentarna mnożą zarzuty wobec zmian, które będą wprowadzane dekretami.
- Rodzi się w nas i w głębi serca brzmi pytanie: "Krzysztofie, gdzie jesteś?" - mówił bp Andrzej Czaja podczas Mszy św. w intencji zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza.
Rada Społeczna przy komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji zapowiedziała w czwartek, że złoży wniosek do komisji o doprowadzenie na jej obrady prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Rada wystosowała też oświadczenie w obronie lokatorów kamienicy przy Poznańskiej 14.
USA w ramach retorsji po ograniczeniu na żądanie strony rosyjskiej personelu w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w Rosji zażądały w czwartek od Moskwy zamknięcia jej konsulatu generalnego w San Francisco do 2 września.
W gdańskiej bazylice św. Brygidy miała miejsce uroczysta Msza Święta z okazji 37. rocznicy zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Umów Sierpniowych.
Pod pomnikiem poległych 31 sierpnia 1944 r. żołnierzy Batalionu Chrobry I AK w ogrodzie Krasińskich odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenie.
Szef Prawicy Rzeczypospolitej europoseł Marek Jurek apelował w czwartek do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, by szanował suwerenność Polski w ramach swoich działań wobec naszego kraju.
"Gdyby Niemcy były silniejsze, to Polska nie miałaby granic tam gdzie ma" - oświadczył wiceszef Komisji Europejskiej.
- Lubin krwią podpisał porozumienia sierpniowe - mówił Andrzej Duda podczas uroczystości w tym mieście.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07