Katolicy ze szwajcarskiego Betten modlili się dziś w godzinach 15.00-17.00 za ks. Krzysztofa Grzywocza, zaginionego 17 sierpnia w Alpach. Przyłączyli się tym samym do podobnej inicjatywy zorganizowanej w Polsce.
Czy Stefania Łącka z Woli Żelichowskiej zostanie błogosławioną?
- W całej złożoności wydarzeń roku 1980 i późniejszych lat powinniśmy szukać modelu rozwiązywania współczesnych problemów – powiedział w rozmowie z KAI kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski przypomniał okres intensywnych przemian ustrojowych w Polsce i podkreślił znaczenie społecznego ruchu pracowniczego "Solidarność".
10 kilometrów dwujezdniowej drogi, pięć węzłów i kilometrowa droga śródmiejska - mają do lipca 2019 roku powstać w Rybniku. Infrastruktura ta poprawi tamtejszy układ komunikacyjny.
O panoszącym się coraz bardziej w szkołach Marsylii islamizmie opowiedział w czwartek w wywiadzie dla francuskiego dziennika "Le Figaro" emerytowany dyrektor gimnazjów w Marsylii Bernard Ravet. Wywiad nosi tytuł "Nieretuszowana prawda dyrektora gimnazjum".
Do ataku doszło na stacji metra Medborgarplatsen. Napastnik próbował poderżnąć gardło policjantowi.
Komisja Europejska jest bardzo blisko uruchomienia art 7. unijnego traktatu wobec Polski, ale uzależnia ten ruch od propozycji prezydenta Andrzeja Dudy i sytuacji sędziów Sądu Najwyższego - wynika ze słów wiceszefa KE Fransa Timmermansa.
Liczymy na szczegółowe i poważne odniesienie się przez Komisję Europejską do argumentacji prawniczej zawartej w polskiej odpowiedzi na ostatnie zalecenia KE, szczególnie w zakresie ustawy o ustroju sądów powszechnych - powiedział PAP wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.
18 proc. Polaków wybrało góry na spędzenie wakacyjnego urlopu, z czego zdecydowana większość, bo aż 61 proc., wybrała Tatry - wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadzonego na zlecenie Polskich Kolei Linowych.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07