Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zakwalifikował poniedziałkowy wybuch w metrze w Petersburgu jako akt terrorystyczny, przy czym śledczy rozpatrują także inne wersje tego zdarzenia - podała agencja TASS.
Muzułmański duchowny, który dopuścił się wypowiedzi uznanej za obraźliwą wobec chrześcijan i żydów, zostanie wydalony z Singapuru - poinformowały w poniedziałek tamtejsze władze, podkreślając, że nie będą tolerować "języka podziałów".
Prawie 80 proc. Polaków o sprecyzowanych preferencjach wyborczych w niewielkim lub żadnym stopniu identyfikuje się z popieranym ugrupowaniem - wynika z analizy CBOS. Najczęściej z preferowaną partią utożsamiają się wyborcy PiS; ugrupowanie to posiada zarazem największy elektorat negatywny.
Konserwatywny premier Serbii Aleksandar Vuczić wygrał w niedzielę w pierwszej turze powszechne wybory prezydenckie, uzyskując 55,1 proc. głosów - poinformowano w poniedziałek po zliczeniu wyników głosowania w niemal wszystkich lokalach wyborczych.
W Petersburgu na stacji metra Płoszczad Wosstanija znaleziono ładunek wybuchowy, który nie eksplodował - podał w poniedziałek petersburski portal Fontanka.ru. Wcześniej doszło do co najmniej jednego wybuchu na odcinku pomiędzy dwoma innymi stacjami metra.
Nie ma żadnego związku między celibatem i pedofilią - powiedział w wywiadzie dla agencji episkopatu Włoch (SIR) ks. Hans Zollner. Dziekan wydziału psychologii Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie i członek Papieskiej Komisji Ochrony Nieletnich podsumowuje w tej rozmowie dwudniowe obrady europejskiej konferencji na temat formacji kapłańskiej i zapobiegania nadużyciom seksualnym wobec nieletnich, która odbyła się właśnie we Florencji.
Prezydent Rosji Władimir Putin liczy, że śledztwo wkrótce ujawni, jakie były przyczyny poniedziałkowych wybuchów w metrze w Petersburgu, w których zginęło 10 osób. Dodał, że obecnie są rozpatrywane różne warianty, w tym o charakterze terrorystycznym.
Wszystko wskazuje na to, że partia rządząca zbiera gorzkie owoce swojego weta wobec kandydatury Tuska na szefa RE.
Co najmniej 10 osób zginęło, a 50 zostało rannych w poniedziałkowych wybuchach w metrze w Petersburgu. Według służb ratowniczych do wybuchów doszło w dwóch wagonach na dwóch stacjach metra.
Wierzę w dobre intencje organizatorów wiecu poparcia dla mnie, ale uważam, że data 10 kwietnia jest wysoce niefortunna - napisał w poniedziałek na twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07