Mamy kłopot z definiowaniem tego, kim jest ten który dociera do Europy. Prawidłowym określeniem jest człowiek, a szczegółowiej: to siostra lub brat, nie terrorysta - powiedział dziś bp Krzysztof Zadarko. Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek był jednym z uczestników konferencji „Oblicza i wyzwania imigracji w Polsce”, która odbyła się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
Ponowny wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej wbrew stanowisku polskiego rządu byłby czymś dość nietypowym - powiedział w poniedziałek wiceszef MSZ Konrad Szymański. Ale - zaznaczył - stanowisko to funkcjonuje dopiero parę lat i trudno tu mówić o niewzruszalnych regułach.
W poniedziałek zmarł były rzecznik SLD Tomasz Kalita. Od wiosny 2016 r. zmagał się z chorobą nowotworową, 8 lutego skończyłby 38 lat. W czasie choroby przeżył nawrócenie.
Turecka policja aresztowała zamachowca, który w noc sylwestrową zaatakował klub nocny w Stambule, zabijając 39 osób - poinformowały w nocy z poniedziałku na wtorek tureckie media, w tym państwowa agencja prasowa Anatolia.
Skazani nie tylko będą pracowali, ale również podniosą swoje kwalifikacje zawodowe jeszcze w trakcie odsiadywania wyroku. Dzięki temu skazany po wyjściu na wolność będzie miał większą szansę na powrót do normalnego życia, z dala od ścieżki przestępczej - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
To szabat został ustanowiony dla człowieka... Mk 2,27
Ośmiu najbogatszych ludzi na świecie ma tyle majątku co 3,6 miliarda najbiedniejszych - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu organizacji charytatywnej Oxfam, która ostrzega przed pogłębianiem się nierówności ekonomicznych.
Fakt, że ludzie w niego nie wierzą. I przed tym w swoim świadectwie podczas konferencji "Przedsiębiorczość w mocy" ostrzegała Maja Frykowska-Brzezińska, niegdyś znana w całym kraju jako "Frytka".
W stolicy Filipin rozpoczął się 16 stycznia Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia (WACOM – World Apostolic Congres On Mercy), który potrwa tam do piątku 20 stycznia. Jego temat to „Komunia i misja”.
37 proc. spośród deklarujących udział w wyborach parlamentarnych zagłosowałoby na PiS, 16 proc. na PO, 9 proc. na Nowoczesną, a 8 proc. na Kukiz'15 - wynika z najnowszego, styczniowego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby też SLD i PSL (odpowiednio 6 i 5 proc.).
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07