Papież ochrzcił 28 dzieci. 28 niemowląt – 13 dziewczynek i 15 chłopców ochrzcił dziś Franciszek w Kaplicy Sykstyńskiej. Trzech chłopców przybrało imię patrona Ojca Świętego – Franciszka, a dwóch innych przybrało je jako drugie.
Afrykańskie przysłowie mówi, że by dobrze wychować jedno dziecko, potrzebna jest cała wioska. W przysłowie wierzą nie tylko ludy plemienne, ale także rodzice na Lubelszczyźnie.
Chociaż możemy poruszać się po mieście bez przeszkód, wierni, co zrozumiałe, odczuwają obawy przed przychodzeniem na Msze i uczestnictwo w liturgiach spadło – powiedział wikariusz apostolski w Stambule.
W nocy z 6 na 7 stycznia prezydent Egiptu Abd al-Fattah as-Sisi uczestniczył we Mszy bożonarodzeniowej sprawowanej przez koptyjskiego patriarchę Aleksandrii Tawadrosa II w Kairze. Przysiągł, że wybuduje kościół.
Symptomem postnowoczesnego, porzucającego piękne katedry, liturgie i kaznodziejów supermana stała się głowa zwieszona w dół nad smutkiem i smartfonem.
Zdumiewają w orędziu proroka Izajasza pieśni Sługi Jahwe.
Będą wyższe kwoty dofinansowań.
Były prezydent Portugalii Mario Soare zmarł w w Lizbonie w wieku 92 lat.
Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel zapowiedział "walkę kulturową" z islamistami. Stwierdził też, że nie będzie tolerancji dla muzułmańskich kaznodziejów siejących nienawiść.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07