Jak docierać dziś z Ewangelią do ludzi? Jak dawać szansę tym, którym jak łotrom obok krzyża zostało jeszcze tylko kilka chwil życia? „Dziś będziesz ze Mną w raju” (Łk 23,43). Te słowa Jezus chce powiedzieć każdemu. Kościół jest po to, by każdy miał szansę zobaczyć ukrzyżowanego Króla obok swojego krzyża.
Czy miłosierdzie ma jakieś granice? Czy sprawiedliwość jest nieubłagana? W Koszalinie odbyło się sympozjum "Miłosierdzie a sprawiedliwość" z udziałem wybitnych polskich teologów.
Pod takim hasłem w całej Polsce odbyły się marsze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Wolontariusze przeszli także ulicami Katowic.
Ustanowił ich w krypcie katowickiej katedry bp Marek Szkudło. Włączył także do grona kandydatów ministrantów, którzy animatorami zostaną ustanowieni za rok.
„Ja, Filip, biskup Lyonu, proszę o przebaczenie” - mówił klęcząc przed krzyżem kard. Philippe Barbarin podczas Mszy św. wynagradzającej za nadużycia seksualne, jakich dopuścili się członkowie Kościoła. Została ona odprawiona 18 listopada w katedrze w Lyonie na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia.
Z okazji kończącego się Jubileuszowego Roku Miłosierdzia 69 więźniów w Pakistanie i 16 w Paragwaju skorzystało z aktu łaski i zostało wypuszczonych na wolność.
W Awinionie odbyła się beatyfikacja o. Marie-Eugène’a od Dzieciątka Jezus.
- Ogłaszając Jezusa królem naszego kraju, musielibyśmy wpisać Go w poczet królów Polski, a Jego królestwo jest nie z tego świata - mówił podczas spotkania z dziennikarzami bp Andrzej Czaja.
Na pomoc czeka 22 tys. rodzin. Można już wybrać tę, której chce się przygotować świąteczny prezent!
Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana odczytał dziś w krakowskich Łagiewnikach abp Stanisław Gądecki
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07