Drugi tunel ucieczkowy odkryli archeolodzy podczas niedawnych prac w ruinach zamku w Sławkowie (Śląskie). Podczas oblężenia zamku tunel mógł służyć do ucieczki, sprowadzenia pomocy czy transportu prowiantu lub uzbrojenia.
Jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka, u którego zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu - przewiduje projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem".
Ewangelię o wskrzeszeniu Łazarza komentuje pochodzący z Mysłowic Filip Kwapich.
Zapowiedziana na czwartek 3 listopada wielka manifestacja antyrządowa w Caracas została odwołana.
Kolejna ballada w dorobku duńskiej formacji
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin powołał 8-osobowy zespół doradczy do spraw ochrony praw człowieka w kontekście rozwoju nauk biologicznych i medycznych. Na jego czele stanął prawnik i filozof z Uniwersytetu Gdańskiego prof. Oktawian Nawrot.
Głowę figury Matki Bożej stojącej przy krakowskich Plantach u wylotu ul. Jagiellońskiej, na tyłach Collegium Novum UJ, znów zdobi pozłacana korona. Poprzednią skradli latem nieznani sprawcy.
Większość z nich zginęła śmiercią męczeńską. Jednych zagazowano, innych wręcz zadeptano na śmierć. Oto historie 18 wyjątkowych świadków Chrystusa. Kolejność alfabetyczna.
Czesław Kiszczak w latach 1946-47 jako oficer Informacji Wojskowej infiltrował w Londynie żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie - wynika z raportów Kiszczaka ujawnionych przez Wojskowe Biuro Historyczne. Dokumenty te nie były znane historykom, teraz mają być przebadane.
33 górników poniosło śmierć w wybuchu gazu w kopalni węgla w rejonie miasta Czungcing (Chongqing) na południu Chin, do którego doszło w poniedziałek - poinformowała w środę chińska agencja Xinhua. Tylko dwóch górników przeżyło eksplozję.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07