Osiem osób podejrzanych o brutalne pobicia, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu - dowiedziała się PAP w CBŚP.
Do 138 ofiar śmiertelnych wzrósł bilans katastrofy kolejowej na północy Indii, gdzie w niedzielę wykoleiło się 14 wagonów pociągu ekspresowego - podała w poniedziałek miejscowa policja. Rany odniosło ok. 200 osób.
"Nie mogę zagwarantować, że Donald Trump nie będzie szedł w kierunku, jaki określił podczas swej kampanii, ale mogę zapewnić, że rzeczywistość wymusi na nim rewizję podejścia do wielu kwestii" - powiedział prezydent Obama podczas konferencji prasowej w Limie.
Dzisiejsze wspomnienie nie ma żadnego potwierdzenia historycznego. Faktem jest, iż istniał wśród Żydów religijny zwyczaj ofiarowywania dzieci służbie Bożej.
B. premier Francois Fillon zwyciężył w przeprowadzonej w niedzielę pierwszej turze prawyborów w partii Republikanie, zdobywając 44,1 proc. głosów. Do następnej tury przeszedł również Alain Juppe, który uplasował się na drugiej pozycji, uzyskując 28,2 proc.
Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Łk 21,3
Poległych w walce i pomordowanych żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego, wspominano dziś w trakcie III Krakowskich Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych.
W Fatimie zakończono obchody stulecia objawień Anioła Pokoju.
Ekumeniczna modlitwa za prześladowanych chrześcijan.
Prawie 100 mężczyzn przemaszerowało ulicami Tarnobrzega, skandując hasła o jedności.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07