Kilkadziesiąt osób, reprezentujących organizację społeczną "Związek Rodziców Prawosławnych", wyraziło sprzeciw wobec planowanej na koniec września wizyty Franciszka w Gruzji. 21 września zorganizowali oni wiec protestacyjny przed nuncjaturą apostolską w Tbilisi. Jego uczestnicy powiedzieli dziennikarzom, że "prawosławni Gruzini nie potrzebują błogosławieństwa papieża". Na jednym z plakatów i transparentów przeciw przyjazdowi Ojca Świętego widniał napis: "Watykan jest duchowym agresorem!".
Francuski rząd przygotowuje nowe formy walki z obrońcami życia. Zostaną one ogłoszone 28 września, w Światowy Dzień Prawa do Aborcji.
Utworzenie nowego koła Europejscy Demokraci pokazuje, że PO traci i jest to efekt "erozji" władzy - uważają posłowie PiS i Nowoczesnej. Zdaniem Kukiz'15 pokazuje to, że jedynym spoiwem PO było "koryto". PSL cieszy się, że posłowie koła nie zasilili PiS.
Kilkaset osób, które współtworzyły środowisko Komitetu Obrony Robotników, zostało zaproszonych na piątek do Pałacu Prezydenckiego z okazji 40-lecia powstania KOR - poinformował w środę PAP podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.
Średnie spożycie warzyw i owoców wśród polskich nastolatków jest niższe niż w krajach wysoko rozwiniętych, należących do OECD i zmniejsza się wraz ze wzrostem wieku - poinformował dr Piotr Jankowski z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Sejmowa komisja zarekomenduje Izbie uchylenie immunitetu prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego, któremu prokuratura z Katowic chce przedstawić zarzuty przekroczenia uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w NIK. Wnosił o to sam Kwiatkowski; mówi, że nie popełnił przestępstwa.
Bilans ofiar i strat, jakich doznała Polska w wyniku niemieckiej agresji i okrucieństw okupanta, jest przerażający; jesteśmy zobowiązani, aby o tym wszystkim pamiętać - napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników konferencji "Agresja niemiecka na Polskę we wrześniu 1939 r.".
Co najmniej 29 ludzi zginęło, gdy u wybrzeży Egiptu zatonęła łódź, na której pokładzie znajdowało się ok. 600 migrantów zmierzających do Europy - poinformowały w środę egipskie władze.
Powstaną m.in. centra przesiadkowe czy ścieżki rowerowe.
Zastanawiali się nad tym eksperci podczas debaty "Przegląd emerytalny - bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności 2016", zorganizowanej przez ZUS w krakowskim magistracie.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07